książka

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adolf Hitler mit a rzeczywistość
Magister
Zasłużony

Liczba postów: 549
Okres: Starożytność
RE: Adolf Hitler mit a rzeczywistość
leniak napisał(a):Sekretarki Hitlera które pozostawiły wspomnienia to Traudl Junge i Christa Schroeder. Kierowca Hitlera Erich Kempka napisał książkę "Byłem kierowcą Hitlera"
Wspomnienia napisał Speer, (...)
Źródeł jest naprawdę sporo.
Sekretarki są wiarygodne? Wiarygodny jest kierowca co nie potrafił wyjaśnić jak faktycznie zginął psychol Adolf Hitler? Wiarygodny miałby być Speer - ten niby niedoszły zamachowiec na życie pana IIIRzeszy? A co mieli pisać? Mieli przyznać publicznie, że służyli psycholowi? Bez przesady.Przecież te wszystkie osoby uważały się za inteligentnych ludzi.
Cytat:Ale są również antyźródła.
Są to pozycje już to stricte propagandowe jak wydane w 1938 1939 i 1940 książki Rauschninga.
Propagandowe? Już na ten temat pisałem więc nie będę sie ponownie wypowiadał, ale tylko dodam, że wspomnienia Rauschninga (był jednak i przemysłowcem) zostały wykorzystane w procesie norymberskim.
Cytat:(...)
Fromm należy do całej grupy lewicowych intelektualistów budujących mit psychopatycznego Hitlera takich jak Brytyjczyk Bullock czy Niemiec Jaeckel.
Czytałem Bullocka, nie miałem wrażenia, aby na siłę lansował mit psychola, jakim w rzeczywistości był Adolf Hitler.
Cytat:Mit (...)
(...)
Bzdury tego samego kalibru co te negacjonistów.
Sorry, ale szkoda czasu na komentarze o niczym.
Cytat:Moim zdaniem ma sens pokazywanie Hitlera takim jakim był.
Oczywiście. Rzeczywistość jest taka, że Adolf Hitler był niezrównoważony.

Pozdro.Kozak
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.06.2018 13:50 przez Kozak.)
18.06.2018 09:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz