książka

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawy dokument o Waffen-SS
Uczeń
Zarejestrowani

Liczba postów: 4
Okres: PRL
RE: Ciekawy dokument o Waffen-SS
Witam, pisze pracę licencjacką na temat największych konfliktów państwowych na świecie, chcę rozwinąć w niej temat II Wojny Światowej. Poszukuję w tym celu odpowiedniej literatury, która pomoże mi zebrać niezbędne informacje na ten temat. Z racji tego, że od niedawna zamieszkałam w Poznaniu nie wiem, które z bibliotek są dobrze zaopatrzone w tym temacie. Będę wdzięczna za polecenia Uśmiech
09.02.2021 16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Uczeń
Zarejestrowani

Liczba postów: 65
Okres: II wojna światowa
RE: Ciekawy dokument o Waffen-SS
Jaką by nie wziął książkę o II WŚ to po przeczytaniu dojdziemy do wniosku, że są różni autorzy a treść jest jedna.
Jest to historia walczących szeregowców, którzy walczyli bo tak im kazał albo Hitler albo Stalin i tak w kółko.
Można by np. zainteresować się konfliktem polsko czeskim zarówno przed wojną jak i po.
Czechosłowacja uznała granicę z Polską dopiero po dziesięciu latach od zakończenia wojny.
Nie jest to największy konflikt ale mało kto wie dlaczego tak było.
Jeżeli chodzi o największe konflikty zbrojne XX w. to warto zaglądnąć za kulisy do fabryki wojen.
Dyrektorem fabryki wojen był wtedy Bernard Baruch, twórca potęgi Ameryki oraz gruzowiska i cmentarzyska Europy.
13.02.2021 19:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz