książka

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to prawda?
Moderator
Moderator

Liczba postów: 4,008
Okres: Starożytność
RE: Czy to prawda?
domino napisał(a):dinozaury żyjące przed ssakami
Neto napisał(a):wierzysz w dinozaury czy nie
No cóż;
Pewna pani premier wyraziła pogląd, że dinozaury żyły równolegle ze ssakami i to z gatunku Homo Sapiens.

Pozdrawiam
poldas
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Piszę poprawnie; Przynajmniej tak mnie się wydaje.
18.10.2019 16:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Student
Zarejestrowani

Liczba postów: 193
Okres:
"Przecież Darwin i inni uczeni podkreślają, że pochodzimy od małpy." (Domino, post nr 1)
Pamiętam ze szkoły średniej, że nauczyciel przyrody bardzo wyraźnie podkreślał: Darwin nigdy nie twierdził, że ludzie pochodzą od małpy. Darwin twierdził, że ludzie i małpy mieli wspólnych przodków.
"to wszystko się kłóci z poglądami chrześcijaństwa." (Domino, post nr 1).
Nieprawda. Otóż zdania różnych wyznań chrześcijańskich są różne. Teorię ewolucji odrzucają niektóre wyznania protestanckie, głównie amerykańskie, określane jako fundamentalistyczne. Niedawno w dyskusji internetowej zbeształ mnie pewien Świadek Jehowy za to, że napisałem, iż pewne cechy odziedziczyliśmy po naszych zwierzęcych przodkach. Kościół Katolicki nie odrzuca teorii ewolucji. I nie chodzi tu o słowa "jakiegoś księdza". To mówił papież Jan Paweł II.
Pojawia się pytanie: skąd Domino czerpie swoją błędną wiedzę na temat stanowiska chrześcijaństwa? I - co ważniejsze - skąd Domino czerpie swoją fałszywą wiedzę na temat teorii Darwina? Czyżby ze szkoły?
19.10.2019 22:19
Moderator
Moderator

Liczba postów: 4,008
Okres: Starożytność
Obawiam się że spór kreacjonistów ze zwolennikami teorii rozwoju naturalnego, to przeciwstawne sobie religie.
Nie ośmielę się stanąć po którejkolwiek ze stron.

Pozdrawiam
poldas
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Piszę poprawnie; Przynajmniej tak mnie się wydaje.
19.10.2019 23:12
Odpowiedz