Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dunkierka konkurs
Administrator
Administratorzy

Liczba postów: 42
Okres: II wojna światowa
Dunkierka konkurs
Dzięki uprzejmości wydawnictwa Replika, organizujemy konkurs, w którym do wygrania są książki: "Dunkierka" oraz "Mord na Wołyniu".

Konkurs trwa do godziny 14, w niedzielę 27 sierpnia 2017.

Książkę "Dunkierka" otrzyma osoba, która najlepiej wcieli się w postać żołnierza niemieckiego, z wydarzeń opisywanych w książce, lub jego wroga, otoczonego przez wojska niemieckie pod Dunkierką i w formie relacji/ pamiętnika/ opowieści lub innym ciekawym formacie przedstawi omawiane wydarzenia. Na koniec konkursu redakcja wybierze najciekawszą opowieść, która nie odbiega od faktów historycznych. Długość dowolna.

Wypowiedzi mogą nawiązywać do odczuć osobistych, mogą sięgać w przeszłość, mogą być drastyczne. Będziemy brali pod uwagę fakty historyczne, niemile widziane będzie natomiast pisanie bzdur czy małorealistycznych opowieści. Do napisania wypowiedzi nie trzeba czytać książki "Dunkierka", informacje można czerpać z innych źródeł.

Jeśli nie jesteś typem powieściopisarza, zajrzyj na konkurs w którym do wygrania jest książka "Mord na Wołyniu". Może ta forma spodoba Ci się bardziej!

Mord na Wołyniu konkurs

Udanego pisania i miłego czytania!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.08.2017 18:39 przez 0123.)
13.08.2017 18:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Moderator
Moderator

Liczba postów: 3,708
Okres: Starożytność
RE: Dunkierka konkurs
Wczesny ranek 24 maja 1940 roku.
Generał von Kleist wstaje niewyspany, ale dłużej nie może.
Jego grupa pancerna poszła jak burza podczas ostatnich dwóch tygodni zmagań z Aliantami.
Po szybkim śniadanku zwołuje naradę oficerów.
-"Jakie plany na dziś panowie?
Wiem że sytuacja nie wygląda dla nas wesoło.
Co prawda wczoraj zajęliśmy port w Bologne, a przedwczoraj odcięliśmy od lądu port w Calaise. Jednak niepokoi mnie nacisk Francuzów od południa."
Tutaj wtrąca się szef sztabu.
-"Generale. Nie jest wesoło.
Armia Bessona kontratakuje.
Aktualnie francuskie włamania zostały zaryglowane, jednak spodziewamy się kolejnych ataków."
Po szybkim namyśle generał pyta szefa rozpoznania;
-"Hinrich; Jakie mamy informacje z rozpoznania na kierunku Dunkierki?"
Ten jest dobrze przygotowany i referuje.
-"Aktualnie nie napotkaliśmy silnego oporu na tym kierunku. Rozpoznanie lotnicze zaobserwowało dużą koncentrację wojsk przeciwnika w samym mieście i jego okolicach."
-"Kwatermistrz – Jak sytuacja wygląda?"
-"Generale; Nie jest dobrze . Paliwa wystarczy, bo zdobyto składy paliwowe nieprzyjaciela w Abbeville. Gorzej jest z amunicją i częściami do naprawy pojazdów.
Nasi saperzy meldują że potrzebne będą jednostki pontonowe, celem zbudowania przepraw dla ciężkich pojazdów. Te utkwiły na tyłach i nie mogą się pozbierać po przeprawie przez Mozę."
-"Jakie mamy zapasy żywnościowe?"
-"Prawie że ich nie mamy. Nie dowieziono. Pozostały żelazne rezerwy żywnościowe.
Wojsko się zaopatruje na miejscu."
-"Były przypadki zatruć?"
-"Nie odnotowano panie generale."
-"Rozumiem.
Hinrich;
Proszę rozpoznać dokładnie możliwości francuskich kontrataków w rejonie Abbeville i Peronne.
Chcę mieć szczegółowy meldunek przed południem.
Skontaktuję się z OKW i zreferuję sytuację.
Potem podejmę kolejne decyzje.
Panowie – Spotykamy się po obiedzie."

Koniec części pierwszej.

Pozdrawiam
poldas
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Piszę poprawnie; Przynajmniej tak mnie się wydaje.
15.08.2017 12:02
Początkujący
Zarejestrowani

Liczba postów: 1
Okres: Czasy nowożytne
Dunkierka, 26 maja 1940 r.
Kochana Lizzy,
Możliwe, że jest to moje ostatnie świadectwo życia i dlatego akurat teraz kieruję je właśnie do Ciebie moja Lizzy, ponieważ nie wiem czy będzie nam dane spotkać się jeszcze w tym życiu. Niemieckie oddziały zepchnęły nas na samo wybrzeże. Nie mamy jak już się bronić przed szkopami, a wśród chłopaków krążą plotki, że wróg nie bierze jeńców. Jesteśmy stłoczeni na tej plaży wśród Francuzów i Belgów. Panuję całkowite rozprzężenie, upadają morale. Tommy, kolega z batalionu opowiadał mi jak niedawno jeden z francuskich oficerów próbował utrzymać w walce z frycami swoich żołnierzy, ale ci tego nie wytrzymali i któryś z nich go zastrzelił. Ta historia pokazuję, że w obliczu tej klęski liczy się tylko jedno - WOLA PRZEŻYCIA !!! Nie wiem jak długo będziemy trwać w tym koszmarze. Jesteśmy brudni, głodni. Do tego kończą nam się zapasy. Nasz dowódca mówi, że nasz los spoczywa w rękach admirała Ramsaya. Póki marynarka stąd nie wyciągnie jesteśmy w wielkim niebezpieczeństwie. Każdy wybuch, strzał powoduję, że chłopaki krzyczą albo upadają na piach. Na choćby lekki świst w powietrzu kamraci panikują, bo zaraz boją się o swoje skóry. Te rzężenie z powietrza zaraz daje znać, iż to te pieprzone sztukasy polują chcą powiększyć park sztywnych o kilku drogich, brytyjskich chłopaków. Nie można sobie wyobrazić tego rozdzierającego wycia towarzyszącego cierpieniu naszych porozrywanych bombami lub poprzebijanych gradem kul. Dziś straciłem mojego druha Tima. Sztukas pikował w naszą stronę. Biegliśmy jak najdalej i gdy usłyszeliśmy wybuch, upadliśmy na piasek. Po kilku sekundach podniosłem głowę. W ustach czułem piasek. Obok mnie nie było już Tim. Była tylko... jego prawa ręka. To piekło stało się niewyobrażalne. Dlaczego musimy tracić najbliższych i najlepszych w nim...

Historia w liście została zainspirowana relacjami Franka Curry'a z pierwszego batalionu East Lancashire.[/color][/size][/font]
27.08.2017 12:51
Administrator
Administratorzy

Liczba postów: 42
Okres: II wojna światowa
Konkurs zamknięty!

Obu uczestnikom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i włożoną kreatywność.

Chcielibyśmy nagrodzić obu uczestników ponieważ trudno jednoznacznie wskazać lepszą wypowiedź. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Replika będzie to możliwe! Nagrodę otrzymuje zarówno Poldas jak i Britoholik.

Prosimy o sprawdzenie wiadomości prywatnej w celu ustalenia szczegółów przekazania nagrody.

Z poważaniem
Administracja portalu
28.08.2017 14:18
Wątek zamknięty