książka

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gry internetowe
Offline
Uczeń
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 19
Dołączył: 01.03.2013
Okres: III Rzeczypospolita
Post: #1
gry internetowe
Gra ktoś z was w takie gry jak plemiona, grepolis online (przez internet) są to gry polegające na myśleniu strategicznym i głównie na tym się opierają. Jeśli ktoś posiada takie kont to może warto byłoby podzielić się doświadczeniami i nickami, spotkać i wspólnie pograć.

[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Piszę poprawnie
14.03.2013 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Początkujący
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 2
Dołączył: 16.03.2013
Okres: Średniowiecze
Post: #2
RE: gry internetowe
Knights Honor

Witajcież drogi Rycerzu. Na ziemiach Królestwa Polskiego, gdzie Panem naszym, Ojcem a władcą danem przeze samego Boga Najwyższego w swej szczodrości dla naszego Narodu, Król Polski, Pan na Ziemi Kaliskiej, Sudeckiej, Malopolskiej, Beskidzkiej, Lubuskiej, Poleskiej, Slaskiej, Lubelskiej, Orawskiej, Tatrzanskiej, Wielkopolskiej, Galicyjskiej, a wszelkiej innej której do Regnum Poloniae na mocy praw, a obyczajow należy.

Miło nam będzie w naszem małym a dzielnym kraju obaczyć nowego rycerza. Jeśliż jesteś jeszcze nieobeznanym, doć ten list skierowan. A pozwól, ze Cię oprowadzę, ale wprzody się przedstawie:
Jam jest Pius, Landlord na ziemi Sudeckiej w naszem polskim kraju. A teraz będę przewodnikiem po naszem kraju i niczym Wergilusz Dantego przeprowadzę Cię, Waszmości przez wszelkie kręgi honoru Rycerza.Gra Knights of Honor to gra przeglądarkowa online.
Zasady gry odzwierciedlają życie i dbanie o swoją postać, jakim jest Rycerz. W rozgrywce biorą udział różne narodowości, poczynając od Anglików, Irlandczyków a nawet kraje historyczne jak Saksonia, Prusy aż do Arabii. Również i nasza, polska społeczność bierze udział w tej rozgrywce na mapach Europy.
Polska społeczność potrzebuje nowych rycerzy, którzy będą godnie prezentowali nasz kraj, naszą Ojczyznę. Ponieważ sukces zależy oczywiście od samej postaci, którą prowadzimy, ale i także ilość nie grzeszy.

Grę rozpoczynamy jako zwykły Rycerz: bez jakiegokolwiek uzbrojenia. Zwykłe łachmany. Wybieramy, do którego kraju chcemy przynależeć. W tym przypadku to Królestwo Polskie (na forum rozmawiamy w języku polskim). Wybieramy, w jakiej prowincji chcemy rozpocząć grę. Obecnie liczymy 18 prowincji (Kaliskie,Galicja, Małopolska, Sudety i inne). Każda prowincja posiada maksymalnie 10 wiosek. I Ty, jako rycerz, posiadasz jedną z tychże wiosek. Rozbudowujesz ją, inwestując srebro. Prowincją zarządza Hrabia (Shire), mianowany przez samego Króla. To jest ktoś, kto jest wyżej od Rycerza. Lecz Hrabia również posiada swoją wioskę w danej prowincji. Ostatnim i najwyższym w hierarchii jest sam Król. Oprócz awansu ze zwykłego rycerza możesz awansować na kanclerza i inne stanowiska w państwie, gdzie tytuły rozdziela sam Król (tak więc mamy rycerz -> Hrabia -> Król, oprócz tego stanowiska na dworze królewskim).
Rozbudowa wioski - zbyt dużo, ażeby pisać. Jak każda gra ma swoje własne zasady budynków.
Postać - musimy o nią dbać codziennie, gdzie wystarczy kilkuminutowe spędzenie czasu nad grą. Kupujemy broń, uzbrojenie, konia. Codziennie dajemy zadania swojej postaci, gdzie owe zadania są naliczane podczas automatycznej aktualizacji gry. Podnosimy jej umiejętności, doświadczenia. Bierzemy udział w turniejach, pojedynkach rycerskich. Oprócz tego możemy mieć swojego giermka, o którego również należy zadbać. Jego podnoszenie umiejętności wpływa na nasz dalszy rozwój.
Mapa - poruszamy się po mapie Europy. W tym przypadku, po polskich ziemiach. Z prowincji do prowincji.
Możemy zawierać małżeństwa, jak na wzór gry PC Mrocznych Wieków. Ponieważ nasza postać kiedyś umrze, potrzebujemy potomka, który odziedziczy naszą wioskę, prowincję a nawet i może Królestwo? Dlatego też mile widziane będą kobiety w grze, które mogą wychodzić za mężczyzn. Polska społeczność potrzebuje nie tylko mężczyzn do walki ale i również utrzymać swoją dynastię na arenie międzynarodowej. Jeśli nie będziemy mieć potomka, który odziedziczy nasze włości, wtedy oczywiście możemy grać nadal, ale wioskę musimy rozbudowywać od początku. Wszystko tracimy. Nowa postać.
Rekrutacja armii w KH - no właśnie... tutaj nie ma czegoś takiego, jak rekrutacja armii we wiosce, która rozbudowujemy. To MY sami stanowimy armię, jako Rycerz. Król czy też Marszałek mogą nas powołać i wtedy ruszamy na wojnę, przemieszczając się po mapie.

Gra jest w języku angielskim. Lecz mamy swoje forum polskie, gdzie tam rozmawiamy (piszemy) po polsku. Tutoriale, przewodniki oraz możliwość zadawania pytań do bardziej doświadczonych graczy jest oczywiście napotykane z pozytywnym nastawieniem. Nawet najbardziej błahostkowe pytania dotyczące gry nie są omijane przez Króla, Hrabiów czy też innych doświadczonych graczy w Knights Honor. Także istnieje możliwość dobrego startu w grze poprzez wskazówki na forum.
System mechanik gry aktualizuje grę codziennie o 22 naszego czasu. Trwa zwykle od 5 do 15 minut.
Jedna rzeczywista godzina to jeden dzień w grze.
Obecnie mamy wrzesień 1062 roku.
Gdybym chciał wszystko opisać, musiałbym napisać wiele tego. Przedstawiłem powierzchowny obraz gry.

Polska społeczność potrzebuje Cię!
Rycerstwo polskie przyjmie każdego chętnego, aktywnego i zainteresowanego tego typu gier każdego nowego Rycerza i każdą nową kobietę.
Wybierz prowincję a następnie wioskę, którą chcesz prowadzić.
Mała wskazówka -> Kaliskie jest naszą prowincjonalną stolicą, więc proponujemy wybierać startowe wsie właśnie w stolicy, aczkolwiek wybór należy do Ciebie.
Zarejestruj się, spróbuj, jeśli takowe gry interesują Cię (na miarę Mrocznych Wieków). Każdy lubi co innego, dlatego nic na siłę. Jeśli gra się nie spodoba, po nielogowaniu się przez parę dni Król po prostu usunie Twoją postać z Królestwa, odbierze Ci włości i wtedy będą dostępne dla kogoś innego.

Zapraszamy wszystkich chętnych Rycerzy do poznania naszego świata.
Może właśnie Tobie spodoba się gra i pozostaniesz z nami na dłużej, ażebyś stanowił jeden z filarów - Kwiat Polskiego Rycerstwa.

Zapraszamy!
http://knights-honor.com/

To nie jest link polecający. Nic z tego w grze nie będę miał.
16.03.2013 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
PISARZ WIELKI KORONNY
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 412
Dołączył: 03.02.2012
Okres: Średniowiecze
Post: #3
RE: gry internetowe
Grałem w tą grę w wersji na peceta. Jeśli gra się tak fajnie jak tam, to zostanę może na dłużej. Zaraz sprawdzę.

"Jak mawiał mój nauczyciel: w szkole są dwa najważniejsze przedmioty - przysposobienie obronne, żeby wiedzieć, jak strzelać i historia, żeby wiedzieć do kogo" - Michał Dielagin, rosyjski polityk i ekonomista
http://www.blog.avehistorica.edu.pl
http://www.avehistorica.edu.pl
16.03.2013 17:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Początkujący
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 2
Dołączył: 16.03.2013
Okres: Średniowiecze
Post: #4
RE: gry internetowe
Ja akurat lubię gry typu Mrocznych wieków (EU). Historyczne i inne podobne. To zależy od tego, czego chcemy spodziewać się po samej grze. Czego oczekujemy? Co się nam podoba? Każdy ma swój obraz gry - jeden lubi literę A, drugi B a jeszcze inny będzie lubił cyfry. Także to tylko zależy od gustu.
Knights Honor niestety nie oddaje w pełni Mrocznych wieków, wiele jej brakuje. Jest po prostu podobna.
16.03.2013 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz