Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gry Paradoxu
Magister
Zarejestrowani

Liczba postów: 411
Okres: II wojna światowa
Gry Paradoxu
Witam wszystkich,
Chciałbym się dowiedzieć, w jakie gracie gry z serii Europa Universalis firmy Paradox Entertaiment. Czy jest ktoś taki na forum?
Jeśli tak, proszę o określenie w jakie gry z tej serii gracie, a także jaka jest wasza opinia nt. gier z tej serii.
PS. Ja grałem w EU: II wojna światowa, w Mroczne Wieki, a ostatnio gram w platynową edycję Hearts of Iron II (kontynuacja II wojny światowej, znanej na świecie pod tytułem Hearts Of Iron).
Liczę na Wasze odpowiedzi Oczko

[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Piszę poprawnie
11.10.2012 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Student
Zarejestrowani

Liczba postów: 18
Okres:
RE: Gry Paradoxu
Jeśli chodzi o EU, to grałem w EU, EU II, EU III i Mroczne Wieki. Najbardziej podobały mi się EU i EU II. Do EU III na początku nie mogłem się przekonać, ale jak pograłem dłużej, to nawet się wciągnąłem. W Mroczne Wieki też trochę grałem, ale jak dla mnie to była najsłabsza część z wyżej wymienionych.
Grałem też w HoI i HoI II. Obie gry są świetne, ale jedynkę uwielbiam ze względu na genialną muzykę.
12.10.2012 07:54
PISARZ WIELKI KORONNY
Zarejestrowani

Liczba postów: 414
Okres: Średniowiecze
Ja osobiście grałem w EU I i II. Nawet mi się podobało ale stwierdziłem, że potrzebuję czegoś więcej. Czyli bitew rozgrywanych w czasie rzeczywistym (Medieval).
W Mroczne Wieki też grałem i również pozytywne odczucia. Jednakże za mało się tam dzieje, bym mógł poświęcić na tę gierkę więcej niż parę dni.

Grałem również w Europa Universalis Rzym. Grafika ładna, drzewo rozwoju technologii też. Ale... Dwa bardzo irytujące mankamenty. Pierwszy: podbiłem prawie całą Kartaginę, a w rozliczeniu pokojowym mogłem otrzymać max. 3 prowincje. Kartagina miała ich ponad 20, więc aby ją zlikwidować potrzeba by wielu wojen i czasu. Drugi: poruszanie armii po mapie kampanii jest często nieadekwatne do warunków i odległości. Aby przejść z Bononii (północ) do Tarentu (południe) armia potrzebuje około 7 miesięcy. No bez przesady ale tyle to Rzymianie nie chodzili.

"Jak mawiał mój nauczyciel: w szkole są dwa najważniejsze przedmioty - przysposobienie obronne, żeby wiedzieć, jak strzelać i historia, żeby wiedzieć do kogo" - Michał Dielagin, rosyjski polityk i ekonomista
http://www.blog.avehistorica.edu.pl
http://www.avehistorica.edu.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.10.2012 10:39 przez natchor.)
12.10.2012 10:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Uczeń
Zarejestrowani

Liczba postów: 3
Okres: PRL
Ostatnoi grałam w Shoguna 2 Total War, bardzo sympatyczna gra, ale po pewnym czasie robi się nudna...po Ustanowieniu swojej hegemonii nie ma już z kim walczyć.
Bardzo sympatyczna gra to Empire i Napoleon z serii Total War, ale tez po pewnym czasie sie nudzi ;/
06.01.2013 18:50
Początkujący
Zarejestrowani

Liczba postów: 2
Okres: Starożytność
Ja grałem i moim zdaniem to fajne gry Oczko Wciąjące i zmuszające do myślenia.
Szkoda, że takie trudne.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.01.2015 00:36 przez mobydick1z.)
27.01.2013 19:41
PISARZ WIELKI KORONNY
Zarejestrowani

Liczba postów: 414
Okres: Średniowiecze
Zgadza się. Jednakże żadna sztuczna inteligencja nie sprawi tylu kłopotów co myślący człowiek. Dlatego ja grając w takie gry wybieram państwo, które ma najtrudniejszą pozycję startową. I jeszcze ustawię poziom trudności na very hard. Wtedy by przetrwać trzeba się nieźle napocić.
Obecnie gram w moda Roma Surrectum 2.5. Dowodzę Rzymianami i od ładnych kilkunastu tur walczę w Grecji z Macedonią i Miastami Greckimi i końca wojny nie widać. Do tego jeszcze wmieszali się w wojnę Dakowie z północy.

"Jak mawiał mój nauczyciel: w szkole są dwa najważniejsze przedmioty - przysposobienie obronne, żeby wiedzieć, jak strzelać i historia, żeby wiedzieć do kogo" - Michał Dielagin, rosyjski polityk i ekonomista
http://www.blog.avehistorica.edu.pl
http://www.avehistorica.edu.pl
29.01.2013 13:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Uczeń
Zarejestrowani

Liczba postów: 5
Okres: Starożytność
Moja przygoda zaczęła się z pierwszą częścią, która była dołączona do jakiegoś czasopisma (chyba KomputerŚwiat). Na początku powiedziałem "Co to za g...o", ale jako, że wtedy mocno się nudziłem to przełamałem się i pograłem dłużej. Jak się potem okazało gra pochłonęła mnie bez reszty. Potem oczywiście grałem jeszcze w 2 i 3 część. Spędziłem przy tej serii wiele godzin i mogę śmiało powiedzieć, że jestem fanem serii, która jest wysoko w moim prywatnym rankingu najlepszych gier.
24.01.2015 11:42
Początkujący
Zarejestrowani

Liczba postów: 2
Okres: Polska Piastów
Witam, widząc wątek z Paradoxem, nie mogłem go uniknąć Uśmiech
Pierwsza styczność to EU II, w 2015. Wiadomo grafika już nie powalała, ale to była pierwsza styczność z tak realistyczną strategią sandboxową i także początek związku z paradoxem. Potem poszło jak z zjeżdżalni: EU IV, HoI 4, Crusader Kings 2, no i tu wybór, co jest najlepsze? Dla mnie EU IV, odpycha na pewno DLC, więc dobra zabawa to min. 2 DLC. CK II, sama podstawka np. mnie wciągnęła do dzisiaj na ponad 100 godz., ale DLC do tego pomimo, że drogie 14,99 za przedłużenie epoki, polecam kupić na przecenie wciągnie na kolejne godziny. No i HoI 4, niesamowity paradoks w Paradoksie. Zamiast wydawać DLC po 10,00, wydają świetne patche które to usprawniają. No i mody które w tej grze są piękne od Napoleona, po Fallout, dla mnie naj. jest Kassereich, w którym nasza nacja jest 100 % ciekawsza niż w podstawce. Podsumowując chcesz rozwalić dywizję: HoI 4, prowadzić prof. dyplomacje: EU II, IV, podstępem opanować państwo: CK II. Mam nadzieję, że pomoglem Uśmiech
12.08.2017 17:29
Uczeń
Zarejestrowani

Liczba postów: 7
Okres: Inny
Jak dla mnie najlepiej wypada EU 4 - co jakiś czas są na nią (jak i na inne gry Paradoxu) dosyć wysokie promocje, więc podstawę można kupić już za 30-40 dyszki. Dodatki jeszcze do dzisiaj wzbudzają wiele emocji i kontrowersji, ale fakt faktem urozmaicają trochę rozgrywkę. Polecam.
02.11.2017 16:13
Odpowiedz