książka

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia części rosyjskiego złota
Offline
Uczeń
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 75
Dołączył: 31.10.2020
Okres: II wojna światowa
Post: #1
Historia części rosyjskiego złota
https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksiej_Ignatjew

"był jedynym dysponentem olbrzymich środków finansowych należących do rządu carskiego i zdeponowanych w Banque de France celem opłacania prowadzonych przez niego zakupów wojennych. Pomimo nalegań rządu francuskiego i kół emigracyjnych nie zdecydował się na finansowanie z tych pieniędzy antybolszewickich oddziałów podczas wojny domowej. Nie naruszył ich również celem wydatków osobistych, chociaż przez kilka kolejnych lat żył w co najmniej skromnych warunkach. W 1924 roku całą tę sumę, wynoszącą 225 mln. rubli (po ówczesnym kursie 2 mld. dolarów), przekazał rządowi radzieckiemu. Został za to poddany ostrej krytyce i bojkotowi ze strony kręgów emigracji rosyjskiej oraz w praktyce wykluczony z jej życia. Wielu "białych" oficerów oskarżało go później o zdefraudowanie części z tej sumy oraz o łapownictwo podczas zamówień wojennych dla walczącej Rosji. Brat Paweł próbował go zastrzelić, a matka wyrzekła się go i zabroniła mu nawet pokazywać się na własnym pogrzebie. Otrzymał natomiast posadę w radzieckim przedstawicielstwie handlowym w Paryżu. W 1937 roku wyjechał do ZSRR i rozpoczął służbę w Armii Czerwonej."

Hrabia Ignatjew mając do dyspozycji ogromną sumę obserwował żydowski zamach stanu w Rosji i nie zdecydował się przeznaczyć zdeponowanego majątku na walkę z żydobolszewikami.
Wątpię by uległ żydowskiej, komunistycznej propagandzie.
Trzeźwo myślał i zdawał sobie sprawę, że walka elit z otumanionym dziadostwem jest dla garstki mądrych skazana na przegraną.
Liczył, że z czasem wykreują się nowe elity i powstaną nowe problemy, jakie ma każdy kto ma bogactwa naturalne.
Czy już wtedy zdawano sobie sprawę w Europie, że największe dla nas zagrożenie jest za oceanem ?
Żydzi posunęli technologicznie Rosję do czołówki światowej, sprezentowali technologię atomową.
Rosja z Chinami dzisiaj jest otoczona przez amerykańskie bazy wojskowe i prowadzona jest przeciw niej wroga propaganda m. in. przez nas finansowana.
Widząc jak potoczyły się losy świata uznać należy za genialne posunięcie hrabiego Ignatjewa.
Czy ktoś wie ile ton: zlota, srebra, diamentów posiadała Rosja przed żydowskim zamachem stanu ?
31.01.2021 11:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Profesor
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 985
Dołączył: 19.01.2012
Okres:
Post: #2
RE: Historia części rosyjskiego złota
Na początku I wojny światowej rosyjskie rezerwy złota były największe na świecie i wynosiły 1 miliard 695 milionów rubli (1311 ton złota, ponad 60 miliardów dolarów według kursu z pierwszej dekady XXI wieku).

W czasie wojny znaczące ilości złota zostały wysłane do Anglii jako gwarancja pożyczek wojennych . W 1914 roku przez Archangielsk do Londynu75 milionów rubli zostało przesłanych w złocie (8 milionów funtów). Po drodze statki konwoju (krążownik Drake i transportowy Mantois) zostały uszkodzone przez miny i trasa ta została uznana za niebezpieczną. W latach 1915-1916 375 milionów rubli w złocie (40 milionów funtów) zostało wysłane koleją do Władywostoku, a następnie przewiezione przez japońskie okręty wojenne do Kanady (część Imperium Brytyjskiego) i złożone w skarbcu Banku Anglii w Ottawie. W lutym 1917 r. Tą samą drogą przez Władywostok przesłano kolejne 187 mln rubli w złocie (20 mln funtów). Te sumy złota stały się gwarancją brytyjskich pożyczek udzielonych Rosji na zakup sprzętu wojskowego w wysokości odpowiednio 300 i 150 mln funtów.

W sumie do czasu zajęcia banków przez bolszewików , biorąc pod uwagę złoto wydobyte w czasie wojny, rosyjskie rezerwy złota wyniosły 1101 mln rubli, czyli 852,5 tony złota.

Wraz z wybuchem I wojny światowej pojawiła się kwestia bezpieczeństwa znajdującej się w Piotrogrodzie państwowej rezerwy złota Imperium Rosyjskiego . Dla zapewnienia bezpieczeństwa zaplanowano ewakuację skarbów państwa.

Ewakuacja rozpoczęła się na początku 1915 roku. Kosztowności wywieziono z Piotrogrodu pociągiem do Kazania i Niżnego Nowogrodu .

Po rewolucji lutowej przywożono tam również złoto z innych miast: Woroneża, Tambowa (w maju 1918 r. Do Kazania dotarło złoto z tambowskiego oddziału Banku Państwowego), Samary (w czerwcu 1918 r.), Kurska, Mohylewa i Penza. W rezultacie ponad połowa rezerw złota Imperium Rosyjskiego została skoncentrowana w Kazaniu.

Zaledwie kilka dni przed rewolucją październikową złoto w sztabach o wartości 5 milionów rubli załadowano do pociągu specjalnego przeznaczenia i wysłano przez Piotrogród i Finlandię do Sztokholmu, szwedzkiego Riks Bank.
31.01.2021 17:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Uczeń
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 75
Dołączył: 31.10.2020
Okres: II wojna światowa
Post: #3
RE: Historia części rosyjskiego złota
https://www.salon24.pl/u/nick/723662,kie...nt-ashberg

"Wśród współpracowników Aschberga wymieniani są: słynny "kasjer" bolszewicki - Krassin (którego jedną z ról było spieniężanie kosztowności zrabowanych w czasie rewolucji), Carl Fursternberg (minister finansów w pierwszym rządzie bolszewickim) i Max May zagraniczny agent firmy Guaranty Trust of New York (Morgan). W czasach carskich Aschberg był agentem Morgana na Rosję i negocjatorem pożyczek rosyjskich w USA. Nya Banken służył w okresie przed i w trakcie rewolucji do transferowania niemieckich i amerykańskich funduszy dla bolszewików (Schiff, Warburg i inni), hipoteza badawcza jest taka, że Aschberg to słup raczej niż bankier bolszewików. Po rewolucji Aschberg został prezesem pierwszego bolszewickiego banku międzynarodowego - Ruskombank, a Max May z Guaranty Trust Morgana dyrektorem departamentu zagranicznego Ruskombanku.
Szwecja była pierwszym państwem, które aktywnie współpracowało z bolszewikami. Zacieranie śladów po rezerwach rosyjskiego złota odbywało się właśnie w tym kraju, Olof Aschberg poprzez swoje kontakty umożliwił przetopienie w Sztokholmie 500 ton złota dla bolszewików (zniknęły oznaczenia rosyjskie, pojawiły się szwedzkie)....
Po inwazji Niemiec na Francję, w 1941 dostał zgodę na wyjazd, ostatecznie, przez Lizbonę, trafił do USA, gdzie wspierał, uwaga, Stowarzyszenie Wolnego Świata. Po wojnie wrócił do Szwecji.....
Wnukiem pasera Olofa Aschberga jest Robert A. - 64-letni "dziennikarz" zastraszający Szwedów "mową nienawiści", pozycjonowany jako "jedna z najpopularniejszych postaci telewizyjnych". Z opisów wynika, że z kamerą i zespołem nachodzi Szwedów w ich domach. Terroryzuje tych, którzy nie myślą jak każą, a przy tym dają temu wyraz."

Gdzie dzisiaj jest zrabowane Rosjanom zŁoto ?
31.01.2021 17:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz