Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konfederacja Pomorska
Początkujący
Zarejestrowani

Liczba postów: 1
Okres: RON
Konfederacja Pomorska
Witam wszystkich użytkowników tego wspaniałego forum. Uśmiech

Nie wiem, czy ktokolwiek zainteresuje się tym wątkiem jednak zaryzykuję i przedstawię Wam swój projekt. Jako rodowity Kaszub interesuję się historią swojego regionu, która posiada wiele rozgałęzień. W końcu historia Pomorza Gdańskiego, późniejszych Prus Królewskich/Zachodnich i przede wszystkim Księstwa Pomorskiego ma jeden wspólny rdzeń - Pomorzan. Naród, z którego dzisiaj ostała się jedynie garstka na Pomorzu i w Kanadzie. Osobiście bardzo boli mnie to, że moi przodkowie dawniej silni i świadomi swej odrębności dziś są ledwie cieniem dawnych Pomorzan. No, ale trudno się mówi. Tak więc pchany chęcią odtworzenia państwa pomorskiego postanowiłem zwrócić się w stronę świata wirtualnego. Tak właśnie powstał projekt pomorskiej mikronacji - https://pomorze.fora.pl/.

Postanowiłem nieco zmodyfikować historię wojny siedmioletniej tak aby wpasowała się w moją koncepcję powstania Konfederacji Pomorskiej. Państwa, którego ustrój wzoruję na Szwajcarii. Chcę z tego zrobić prawdziwą symulację kraju oraz społeczeństwa gdzie nie zabraknie takich rzeczy jak rządy, polityka wewnętrzna i zagraniczna, kampanie wojenne czy choćby luźne dyskusje do śmiechu. Zachęcam każdego kto czyta ten wątek aby zajrzał w powyższy link i wypowiedział się co sądzi na temat Konfederacji. Bardzo mnie interesuje opinia ludzi z zewnątrz oraz ewentualne rady. Oczko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.09.2016 16:35 przez Jan de la Stic.)
18.09.2016 16:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz