Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Napoleon - Kolor włosów
Początkujący
Zarejestrowani

Liczba postów: 2
Okres: Inny
Napoleon - Kolor włosów
Cześć,

Chciałbym zadać pytanie, które mnie ostatnio za-nurtowało. Otóż, jaki kolor włosów miał Napoleon Bonaparte, na obrazach w Google grafika znajduję wszędzie czarne włosy jednak na różnych stronach pojawiają się informacje pokroju http://static.bezuzyteczna.pl/static/con...e4260d.jpg , które wskazują na to, że był rudy. Ma ktoś może wiedzę na ten temat?Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.10.2013 16:55 przez Yaneek.)
20.10.2013 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fregattenkapitän
Zarejestrowani

Liczba postów: 783
Okres: II wojna światowa
RE: Napoleon - Kolor włosów
Wierząc we wspomnienia marszałka Neya za wiki PL to żołnierze nadali swemu cesarzowi ksywę "Rudzik" (jak nazywali go pieszczotliwie żołnierze ze względu na jego kolor włosów), więc chyba to prawda, bo najczęściej pisze się rzeczywiście, że czarne z uwagi na swoje korsykańskie pochodzenie.

Ta pierwsza fotka to z londyńskiego muzeum Madame Tussauds

[Obrazek: bd5d14282945983.jpg] [Obrazek: 67337d282945984.jpg]

[Obrazek: aa9e1d285140520.jpg]
Das sind die Tage, von denen wir sagen: Sie gefallen uns nicht. - Spr. 12;1 - Dieter Noll - Die Abenteuer des Werner Holt. (1960)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.10.2013 18:38 przez Glasisch.)
20.10.2013 18:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Początkujący
Zarejestrowani

Liczba postów: 2
Okres: Inny
Dzięki serdeczne! Uśmiech
20.10.2013 21:12
Uczeń
Zarejestrowani

Liczba postów: 26
Okres: II wojna światowa
Z tego co mi wiadomo, to właśnie marszałek Ney był rudy ........ i zdaje się ze to jego zwano rudzikiem, Większość portretów Napoleona malowano za jego życia. jest raczej wątpliwe by ich autorzy musieli domniemywać kolor włosów cesarza, lub jakieś wytyczne z dworu nakazywały malować go z włosami czarnymi.

Każda półprawda, jest całym kłamstwem.
29.12.2014 19:49
Uczeń
Zarejestrowani

Liczba postów: 12
Okres: Epoka napoleońska
Witam obiecałem napisać rozszerzoną historię Francji więc posłuchajcie otóż Francja była niegdyś mocarstwem ale przestała być już po 18 wieku kiedy Francja popadła w długi trzeba też pamiętać o rewolucjonistach Francuskich którzy przeszkadzali w rozwoju kraju i chociaż walczyli o zmiejszenie podatków o sprawiedliwość o honor to nazywano ich wieśniacką hołotą mała rewolucja była od 1793-1796 wtedy w 1796 kiedy Napoleon Bonaparte wygrał bitwę z rewolucją wypłynął do Wenecji żeby ją zająć
i zdobyć kiedy ktoś drażnił Napoleona albo powiedział coś co mógłby darować czekała go kara śmierci poprzez Powieszenie albo gilotyna lub po prostu zastrzelenie.
Napoleon miał wysoki Poziom inteligencji był bardzo ambitny mówiłem wam że nie tylko polityka doprowadza do podboju lecz też Historia otóż jego mózg był zagadką co on w nim miał zapewne teraz się tego nie dowiemy bo już nie żyje ale wiadomo jest tylko tyle że jego idealizacja do celu była na wysokim poziomie wiecie do czego on dążył tylko pamiętajcie że pokusa jest zgubą niestety Napoleon zażył tej pokusy dlatego przegrał pod Moskwą wiem że wojsko Napoleońskie które wyruszyło z Polakami,Austriakami,Prusami wygrało bitwę pod Moskwą ale przegrali Wojnę nie wystarczy pogrozić trzeba obmyślić strategię bitwa pod Moskwą była 1812 a co Napoleon zrobił jak coś zagrażało polakom pokonał przeciwieństwo czyli wrogów Tadeusz Kościuszko nie przepadał za Napoleonem po wygranej bitwie w Gdańsku pili i jedli przy jednym stole z innymi Patriotami polskimi ale Tadeusz widział w nim zło wielki ambityzm który jest niebezpieczny który był złem ale to prawda uwierzcie mi Napoleon kochał pieniądze bardzo je kochał czasami przyćmiewały mu umysł rozumiecie teraz pieniądze to pokusa pamiętajcie wybierajcie słuszną drogę każdy z nas jest ambitny i z czegoś dobry oraz mądry ale swój umysł trzeba opanować za nim on opanuje was Napoleon przegrał tą walkę z umysłem tak bardzo chciał żądzić całym światem że sam się zagubił w sobie ciemna ścieżka nie jest rozwiązaniem musi w tym być jasność pamiętajcie o tym bądzcie mądrzy ale wykorzystujcie to w dobrym celu po za tym teraz to nie są czasy Napoleońskie nikt nas nie zaatakuje w lesie ani nikt nas nie zastrzeli z armaty ale nieważne jakie czasy ważne żeby realizować swoje plany Napoleon cierpiał w dzieciństwie jego koledzy mu dokuczali obrażając go i gnębiąc
Napoleon obiecał sobie że będzie kimś wielkim najpierw był popychadłem którym można pomiatać póżniej stał się mocarzem którego nie wolno było lekceważyć Napoleon był Włochem słabo znał Francuski ale od czego mamy mózg i szare komórki żeby obcy język którego nie znamy a chcemy poznać był dla nas zrozumiały. Przepraszam was muszę kończyć ale obiecuję że będe się z wami dzielił moimi informacjami z historii bo ja uważam że wy powinniście znać prawdziwą historię żegnam wszystkich historyków.
29.05.2016 09:04
Początkujący
Zarejestrowani

Liczba postów: 1
Okres: Starożytność
nie był rudy... mial brozowe włosy wpadające w miedź Uśmiech

24.06.2016 17:27
Moderator
Moderator

Liczba postów: 3,796
Takie pytanie mam;
Czy kolor włosów może się zmienić po konsumpcji pożywienia okraszonego arszenikiem?

Pozdrawiam
poldas
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Piszę poprawnie; Przynajmniej tak mnie się wydaje.
25.06.2016 13:26
Profesor
Zasłużony

Liczba postów: 669
(25.06.2016 13:26)poldas napisał(a):  Takie pytanie mam;
Czy kolor włosów może się zmienić po konsumpcji pożywienia okraszonego arszenikiem?

Nie spotkałem się z taką informacją. Przy przewlekłym zatruciu arszenikiem może wystąpić wypadanie włosów, tyle wiem.

Pozdrawiam
Speedy
25.06.2016 23:32
Odpowiedz