Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oferty praktyk studenckich
Offline
Początkujący
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 1
Dołączył: 16.06.2014
Okres: Czasy nowożytne
Post: #1
Oferty praktyk studenckich
Zapraszamy na wakacyjne praktyki studenckie w redakcji Histmag.org!

Chcesz zajmować się historią i dziennikarstwem w sposób nietypowy? Szukasz ciekawego doświadczenia? Interesuje Cię działanie mediów internetowych? Skorzystaj z doświadczenia ludzi, którzy zajmują się popularyzacją historii w Internecie od ponad dziesięciu lat! Zgłoś się na wakacyjne praktyki studenckie w Histmag.org. Propozycję kierujemy do studentów uczelni warszawskich.

Oferujemy 2-3 tygodniowe praktyki wakacyjne w terminie od 30 czerwca do 9 sierpnia, skierowane do studentów uczelni w Warszawie. Praktyki obejmują podstawowe przeszkolenie dziennikarskie, przygotowanie artykułów popularnonaukowych, wykonywanie researchu oraz pomoc w pracach redakcyjnych. Zakres praktyk: ok. kilkanaście godzin w tygodniu. Istnieje możliwość konkretnego ustalenia terminu oraz pracy zdalnej. Wymagany stały dostęp do Internetu oraz możliwość spotkania się na żywo w Warszawie na początku praktyk.

Zgłoszenia należy przesyłać do 23 czerwca na adres t.leszkowicz@histmag.org. W mailu podać należy: imię i nazwisko, rok i miejsce studiów, znajomość języków obcych, zainteresowania (historyczne i inne) oraz preferowany termin odbywania praktyk. Po wyżej wymienionym terminie osoby zgłaszające się otrzymają proste zadania do wykonania, sprawdzające predyspozycje dziennikarskie. Jego wykonanie jest warunkiem niezbędnym rozpoczęcia praktyk.

Redaktor odpowiedzialny: Tomasz Leszkowicz (t.leszkowicz@histmag.org).
16.06.2014 17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Uczeń
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 3
Dołączył: 30.06.2014
Okres: III Rzeczypospolita
Post: #2
RE: Oferty praktyk studenckich
Powiem tak czegoś takiego jak praktyki nie powinno być i tyle sam byłem studentem i to jest zwykły wyzysk. Jak w księgarni można sie czegoś nauczyć. Obsługi kasy?? Układania książek??
30.06.2014 20:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Tata Bartusia
Moderator
     
Liczba postów: 302
Dołączył: 07.11.2011
Okres: Historia XIX wieku
Post: #3
RE: Oferty praktyk studenckich
Mam wrażenie, że akurat te praktyki studencie mają spory sens dla tych osób, które chcą mieć coś wspólnego z dziennikarstwem i historią, a nie jest to obsługa kasy i układanie książek. Nie rozumiem więc do czego pijesz.

"Traktuj swoich żołnierzy jak własne dzieci
A poprowadzisz je w najcięższy bój
Spójrz na nich jak na ukochanych synów
A zostaną przy tobie aż do śmierci"

Gen. Władysław Anders
30.06.2014 22:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Magister
Zasłużony
     
Liczba postów: 647
Dołączył: 14.04.2012
Okres: II wojna światowa
Post: #4
RE: Oferty praktyk studenckich
Dokładnie, dla osób, które chcą podjąć zawód dziennikarza, albo np. korektora, albo z kolei nawiązać jakieś kontakty ułatwiające późniejsze publikowanie, pomysł nie jest zły. Jest co wpisać w CV, jest gdzie zdobyć doświadczenie, a że za darmo? No niestety, a jaką masz szansę, że Cię ktoś poważny zatrudni za pieniądze bez żadnego doświadczenia?
06.07.2014 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz