Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsza "bitwa" powietrzna amerykańskich i chińskich myśliwców stealth
Offline
Doktor
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 1,057
Dołączył: 19.01.2012
Okres:
Post: #1
Pierwsza "bitwa" powietrzna amerykańskich i chińskich myśliwców stealth
Amerykanie poważnie przygotowują się do ewentualnego starcia militarnego z Chinami. 17 listopada, thedrive.com poinformował, że Siły Powietrzne USA przeprowadziły pierwszą powietrzną bitwę szkoleniową z chińskim myśliwcem.

Symulowana bitwa miała miejsce na lotnisku Camarillo w Kalifornii w ramach zakrojonego na szeroką skalę programu sztucznej inteligencji do walki powietrznej o nazwie ALPHA . Zamiast F-22 wystartował eksperymentalny samolot Freeflight Composites Berkut 560, pilotowany przez Dana Robinsona, byłego pilota F-22 . Chiński myśliwiec J-20 naśladował sztuczną inteligencję firmy EpiSci, przedstawiając wroga w postaci wirtualnej projekcji na hełmie pilota.
Pokładowy taktyczny system rzeczywistości rozszerzonej (ATARS), opracowany przez firmę Red 6, zawierał imitację kokpitu i systemów sterowania, co umożliwiło „stworzenie” F-22 w oparciu o Berkut 560. Rozwój EpiSci symulował samolot wroga - J-20. Połączenie dwóch systemów umożliwiło przeprowadzenie wirtualnej bitwy nie na symulatorze naziemnym, ale w powietrzu.
Jeśli amerykańskie siły powietrzne zaakceptują nowe rozwiązania, amerykańscy piloci będą mogli ćwiczyć w powietrzu znacznie taniej niż obecnie, na prawdziwych samolotach. Ponadto możliwe stanie się zapoznanie pilotów z lotnictwem potencjalnego wroga bez dostępu do niego.
24.11.2020 16:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Student
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 159
Dołączył: 31.10.2020
Okres: II wojna światowa
Post: #2
RE: Pierwsza "bitwa" powietrzna amerykańskich i chińskich myśliwców stealth
W dzisiejszych czasach nikt nie ma tyle środków żeby konkurować z reżimem amerykańskim w dziedzinie lotnictwa. Lotnictwo jest tylko potrzebne w początkowej fazie podboju i w razie gdyby jakiś naród chciał uciec z kina wolność i demokracja. Amerykanie jeszcze nie zakończyli drugiej wojny światowej w Europie. Nie tak dawno poszerzyli swoją strefę okupacyjną w Europie daleko na wschód. Co robią Amerykanie po instalacji swoich agentur w skolonizowanych krajach ?
Instalują swoim agentom na ministerialnych stołkach swoje "najlepsze" oprogramowania komputerowe.
Amerykanom można się będzie jedynie przeciwstawić poprzez przejęcie ich programów komputerowych. I na pewno nad tym pracują w krajach którym zagraża Ameryka i dodatkowo mogą być tajnie wspierani poprzez grupy osób z krajów już skolonizowanych.
Amerykanie zbudowali bazy wojskowe po całym świecie i aby utrzymać takie kosztowne imperium potrzeba mieć system łączności sterowany z jednego miejsca i zarządzający robotami. Kadra oficerska zostanie zastąpiona przez roboty. Szeregowy żolnierz będzie dostawał rozkazy w formie wyświetlanego obrazu. Kontakt z dowództwem będzie miał poprzez hełm. Tresowany będzie tak, że nawet nie będzie widział swojego dowódcy. Technika i roboty wyprą przekupnego i zawodnego człowieka.
Trzeba by zrobić mapę: gdzie, kto i jakie zainstalował oprogramowania kluczowe dla kontrolowania społeczeństw.
21.01.2021 15:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz