książka

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poprawianie historii.
Profesor
Zarejestrowani

Liczba postów: 843
Okres:
RE: Poprawianie historii.
Jeszcze jeden aspekt wojny secesyjnej i poruszająca sprawa Polaka Aleksandra Milewskiego polecam ...http://www.pan-nikt.pl/2016/12/15/zywe-i-martwe-morze/
05.11.2019 18:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moderator
Moderator

Liczba postów: 4,006
Okres: Starożytność
No cóż;
Dezerter.
I nie pomogło mu to że postanowił walczyć po stronie Unii.
Yankesi go wydali Rosjanom i potem został stracony.

Pozdrawiam
poldas
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Piszę poprawnie; Przynajmniej tak mnie się wydaje.
05.11.2019 18:47
Uczeń
Zarejestrowani

Liczba postów: 77
Okres: Czasy nowożytne
(05.11.2019 18:04)poldas napisał(a):  [quote="krzysztof nowak"]W styczniu 1863 roku sytuacja na frontach w Ameryce była niejasna, a kilka państw europejskich szykowało się do interwencji po stronie południa,
Proszę wskazać te państwa i źródło informacji, które by na to wskazywało.
[/quote

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D1%...0%A8%D0%90

Jakiś dziwny link mi się wkleja, ale chodzi o materiał: Франция и Гражданская война в США
Материал из Википедии — свободной энциклопедии

Warto zaglądać do wszystkich nacji, często mylą się w zeznaniach. To na początek powinno wystarczyć.
05.11.2019 21:45
Moderator
Moderator

Przeczytałem;
Właściwie to żadna nowość.
Interwencja Francji w Meksyku trwała od 1861 do 1867 roku.
W międzyczasie zaistniało Powstanie Styczniowe.
Brak dowodu aby miało wpływ na tamten konflikt.

Pozdrawiam
poldas
05.11.2019 22:03
Uczeń
Zarejestrowani

(05.11.2019 18:07)janusz napisał(a):  Jeszcze jeden aspekt wojny secesyjnej i poruszająca sprawa Polaka Aleksandra Milewskiego polecam ...http://www.pan-nikt.pl/2016/12/15/zywe-i-martwe-morze/

Dziękuję za informacje o tym Panu, nie znałem go, poczytam niebawem i się odniosę.

Pozdrawiam

(05.11.2019 22:03)poldas napisał(a):  Przeczytałem;
Właściwie to żadna nowość.
Interwencja Francji w Meksyku trwała od 1861 do 1867 roku.
W międzyczasie zaistniało Powstanie Styczniowe.
Brak dowodu aby miało wpływ na tamten konflikt.

Wystarczy to:
Каждая из держав-интервентов руководствовалась своими целями. Так, Англия и Франция, желавшие подчинить своему влиянию Латинскую Америку, стремились воспользоваться ослаблением позиций США. Английское правительство поддерживало южан и старалось спровоцировать конфликт с Севером. В Канаду было отправлено подкрепление, а также был усилен английский флот в американских водах. Вторжение в Мексику как раз могло привести к войне с США, в которой Англия имела бы таким образом преимущество. Наполеон III также предполагал укрепить свой пошатнувшийся авторитет с помощью легкой победоносной войны. Главной же причиной участия Испании было желание восстановить господство в Мексике[12].

To z https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%...0%BA%D1%83

Англо-франко-испанская интервенция в Мексику
Материал из Википедии — свободной энциклопедии

Pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.11.2019 00:21 przez krzysztof nowak.)
06.11.2019 00:02
Moderator
Moderator

Proszę to przetłumaczyć na język polski.

Pozdrawiam
poldas
06.11.2019 18:01
Uczeń
Zarejestrowani

" Każde z państw-interwentów kierowało się swoimi celami. Tak, Anglia i Francja, pragnące podporządkować swoim wpływom Amerykę Łacińską, próbowały wykorzystać osłabioną pozycję USA. Angielskie władze sprzyjały południu i starały się sprowokować konflikt z północą. Do Kanady zostały wysłane posiłki, a także była wzmocniona flota na amerykańskich wodach. Interwencja w Meksyku akurat mogła wywołać wojnę z USA, w której Anglia w takiej sytuacji miałaby przewagę. Napoleon 3 także pragnął ukrzepić swój zachwiany autorytet zwycięską wojenką. Główną zaś przyczyną uczestnictwa Hiszpanii było przywrócenie państwa Meksyk."

Tak więc interwencja Anglii, Francji i Hiszpanii akurat w Meksyku, akurat w 1861 roku, była ledwie skrywaną próbą rozegrania przez te państwa partii szachów na kontynencie północnoamerykańskim. Interwenci zasiedli do stolika i tylko wstrzymywali się ze zrobieniem pierwszego ruchu. Być może negocjowali z południem zapłatę. Powstanie styczniowe było idealnym ich odciągnięciem od USA i zwróceniem uwagi na Europę. 2+2=4

Tak czy owak, USA są nam winni dużą przysługę, większą od wiz.
07.11.2019 21:01
Moderator
Moderator

No to proponuję teraz dopisać co takiego ciekawego zrobili owi niedoszli interwenci w kwestii Powstania Styczniowego.
Skoro się wycofali z tej przyczyny z Meksyku, no to co dalej?

Pozdrawiam
poldas
07.11.2019 23:22
Uczeń
Zarejestrowani

(07.11.2019 23:22)poldas napisał(a):  No to proponuję teraz dopisać co takiego ciekawego zrobili owi niedoszli interwenci w kwestii Powstania Styczniowego.
Skoro się wycofali z tej przyczyny z Meksyku, no to co dalej?

Dalej jak to w dyplomacji, siadamy na dupie i czekamy czym skończy się ta zawierucha. Na pewno nie leci się do sąsiada podpalać mu stodołę, kiedy na własnym podwórku ma się ognisko.

W szachach i nie tylko, jest powiedzenie: Groźba jest silniejsza niż jej wykonanie. Anglia z sojusznikami uplasowała się strategicznie w Meksyku. i na morzach, siadła do stołu z pozycji siły, i rozpoczęła sondaże kto co da. Sama tylko co skończyła wybijać z głowy Romanowów konszachtów z Hohenzollernami i Habsburgami w wojnie krymskiej.. Teraz mogła przy okazji wojny secesyjnej ugrać sojusznika w przyszłych starciach z rodzącą się potęgą niemiecką. Tak działa polityka długofalowa.

Tak, groźba jest silniejsza niż jej wykonanie.

Kiedy tak sobie patrzę na uroczystości z okazji 11 listopada.

Adam Mickiewicz wielkim poetą był, ale też masonem i to wysokiego szczebla. Znał ich strategie i taktykę, i napisał Polakom Konrada Wallenroda jako ostrzeżenie. Będą tacy, ale to nas będą wyprowadzać na manowce.

Działalność Józefa Piłsudskiego można podzielić na trzy etapy.

Pierwszy od młodości do wybuchu 1 wojny światowej. Przykładnie działał na poletku socjalistycznym, wpisując się w niemiecką strategię obalenia nieprzydatnych po wojnie krymskiej Romanowów.

Drugi to czas wojny, tu już był prawdziwym patriotą niemieckim i poprowadził Polaków na cara po stronie państw centralnych, czytaj Niemiec.

Trzeci to czas 2 RP i jego praca u podstaw nad przypilnowaniem Polski na czas niezależności od Niemiec. Sprawił się znakomicie, w 1939 mieliśmy konie i rowery przeciwko czołgom i samochodom Niemiec. Dokonał tego biorąc za pysk parlament polski, mordując najlepszych wojskowych, zamykając oponentów w obozach i wprowadzając dyktaturę. Przewrót majowy i zgładzenie generałów Zagórskiego i Rozwadowskiego to był majstersztyk.

Piłsudski nawet za bardzo się nie kamuflował, pozwalał sobie na takie powiedzenia jak to: Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy. Naród to ludzie, ci ludzie tworzą naród, czyli lżył sobie z Polaków po dowolnych. Ale tak naprawdę zdradził się tylko raz, kiedy Niemcy rękami Ukraińców zabili mu Bronisława Pierackiego. To był dla niego cios po którym już się nie podniósł. Kim był naprawdę Pieracki dla Józefa nie wiadomo, ale jego śmierć wprawiła ojca narodu w amok. Kiedy jeszcze nie wiadomo było kto dokonał zamachu, na sugestie że byli to Polacy, Piłsudski uderzył pięścią w stół i wybuchnął:
"Prywisincy, gdy okaże się prawda, ja was każę siec batogami, ja was każę ze skóry obdzierać. Ja każę nie żałować nikogo, ni kobiet, ni panienek. Ja wyplenię prywislinskie nasienie i z Prywislinja i z Galizieni i z Posen."

On nawet nie czuł się Polakiem.

Kiedy tak sobie patrzę na uroczystości z okazji 11 listopada.

Adam Mickiewicz wielkim poetą był, ale też masonem i to wysokiego szczebla. Znał ich strategie i taktykę, i napisał Polakom Konrada Wallenroda jako ostrzeżenie. Będą tacy, ale to nas będą wyprowadzać na manowce.

Działalność Józefa Piłsudskiego można podzielić na trzy etapy.

Pierwszy od młodości do wybuchu 1 wojny światowej. Przykładnie działał na poletku socjalistycznym, wpisując się w niemiecką strategię obalenia nieprzydatnych po wojnie krymskiej Romanowów.

Drugi to czas wojny, tu już był prawdziwym patriotą niemieckim i poprowadził Polaków na cara po stronie państw centralnych, czytaj Niemiec.

Trzeci to czas 2 RP i jego praca u podstaw nad przypilnowaniem Polski na czas niezależności od Niemiec. Sprawił się znakomicie, w 1939 mieliśmy konie i rowery przeciwko czołgom i samochodom Niemiec. Dokonał tego biorąc za pysk parlament polski, mordując najlepszych wojskowych, zamykając oponentów w obozach i wprowadzając dyktaturę. Przewrót majowy i zgładzenie generałów Zagórskiego i Rozwadowskiego to był majstersztyk.

Piłsudski nawet za bardzo się nie kamuflował, pozwalał sobie na takie powiedzenia jak to: Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy. Naród to ludzie, ci ludzie tworzą naród, czyli lżył sobie z Polaków po dowolnych. Ale tak naprawdę zdradził się tylko raz, kiedy Niemcy rękami Ukraińców zabili mu Bronisława Pierackiego. To był dla niego cios po którym już się nie podniósł. Kim był naprawdę Pieracki dla Józefa nie wiadomo, ale jego śmierć wprawiła ojca narodu w amok. Kiedy jeszcze nie wiadomo było kto dokonał zamachu, na sugestie że byli to Polacy, Piłsudski uderzył pięścią w stół i wybuchnął:
"Prywisincy, gdy okaże się prawda, ja was każę siec batogami, ja was każę ze skóry obdzierać. Ja każę nie żałować nikogo, ni kobiet, ni panienek. Ja wyplenię prywislinskie nasienie i z Prywislinja i z Galizieni i z Posen."

On nawet nie czuł się Polakiem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: Wczoraj 13:10 przez krzysztof nowak.)
08.11.2019 18:36
Odpowiedz