Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poprawianie historii.
Student
Zarejestrowani

Liczba postów: 199
Okres: Czasy nowożytne
RE: Poprawianie historii.
(25.11.2020 19:08)Wolter napisał(a):  Pierwsi przegrali arystokraci teraz mamy końcówkę walki z Kościołem i za tym nie stoją żadni masoni.
Od 300 lat trwa przebudowa podziału w społeczeństwach pomiędzy mądrymi a głupimi. Podział pionowy pomiędzy mądrymi a głupimi jest wypierany przez systemy z podziałem poziomym pomiędzy głupimi a mądrymi. Gdy nie było telewizji słowem pisanym otumaniano teraz mamy wysyp istot siedzących przed telewizorem manipulowanych jak dzieci w przedszkolu.
Kto to finansuje i wspiera ideologicznie ?
W historii nie ma osób mądrych chwalących demokrację. A teraz gdzieby nie spojrzeć mamy fanów "demokracji". Mieszkająca w Polsce Olga Tokarczuk dostała Nagrodę Nobla za składankę z właściwych prefabrykatów podobnie jak Szymborska i Reymont.
Zastanówmy się: kto decyduje o tym z jakich prefabrykatów "dzieło" zasługuje na Nagrodę Nobla ?
Jak zrozumiemy z jakich prefabrykatów w danej epoce powstają "dzieła" finansowane przez Szwedów to możemy w przyszłości sami zasłużyć na finansowy zastrzyk. Kraj też nie jest przypadkowy.
Dzisiaj możemy łatwo określić: jaki autysta i z jakiego kraju dostanie finansowy zastrzyk za układankę z właściwych prefabrykatów.

A ja naiwny myślałem, że chodzi o zatarcie wszelkich podziałów, a już szczególnie między głupimi a mądrymi. Do tego służy multi culti, wymieszać białych, czarnych i żółtych, ateistów i wierzących, mądrych i głupich, homo i hetero, aby stworzyć jednolitą breję, którą można wygodnie sterować. W polityce sprawdzają się ludzie głupi, ale cwani, oni wypływają zawsze na wierzch, i czują się jak rybki w mętnej wodzie. Średnie IQ naszego rządu, parlamentu i sejmu jest na bank niższe od pierwszego z brzegu liceum i jego maturzystów. Politycy nigdy nie poddadzą się weryfikacji, bo okazałoby się, że rządzą nami półgłówki.

Wpływ Akademii Noblowskiej na społeczeństwa jest od dawna marginalny, taki Gates przykrywa ich czapką. Polityczny Nobel na zachętę dla Obamy przebija naszego Misia. Nie przeczytałem ani jednej książki Tokarczuk i nie zamierzam, nie moja bajka, i nobel nic tu nie zmienił.

Na przyszłość, proszę w moim mateczniku pisać z sensem.

Pozdrawiam.
28.11.2020 23:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Student
Zarejestrowani

Liczba postów: 175
Okres: II wojna światowa
Mierzenie IQ maturzystom i studentom nie ma najmniejszego sensu. Możemy tylko sprawdzić, ile i jaką w nich napompowano propagandę. IQ można i należy mierzyć osobom, które samodzielnie osiągnęły akme.
Słuchanie młodych "wykształconych" Polaków, bo dyskutowanie z nimi nie ma najmniejszego sensu, przeraża.
Ostatnio słyszałem przypadkowo wypowiedź takiego, jego koledzy twierdzili, że to jeden z mądrzejszych i pracuje w radiu. Sens jego wypowiedzi był taki: urodziłem się najmądrzejszy i dalej taki jestem bo nigdy nie byłem w kościele. Kościół ogłupia i okrada ludzi. Najmądrzejsi są też Czesi bo nie chodzą do kościoła. O tych Czechach to już kilka razy słyszałem i nie wiem skąd to się wzięło. Widocznie ten "mędrzec" przeczytał to na jakiejś pozycjonowanej stronie internetowej.
W Czechach spędziłem trochę czasu i akurat wiem jak tam jest.
Przypomniałem sobie, że Czesi sieją hektary maku i jak kwitnie przy drodze to zatrzymuje się tam polska młodzież, wchodzi w to czerwone pole i robią sobie zdjęcia. Tylko stoją przy takim kwitnącym makowisku tanie auta z polską rejestracją. Może stąd się bierze "miłość" młodych Polaków do Czechów.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.11.2020 13:03 przez Wolter.)
29.11.2020 10:37
Student
Zarejestrowani

Wracam do tych nieszczęsnych piramid, myślałem, myślałem, i niewiele wymyśliłem. Budowane były niesamowitym wysiłkiem całego społeczeństwa, więc chodziło o coś naprawdę ważnego. Podróż w zaświaty? Ale pochówki faraonów były głównie w Dolinie Królów, no i jakby spod takiej góry kamieni dusza przeniosła by się między gwiazdy? Raczej odpada. Płaskoziemcy sugerują jakowyś działalności energetyczne, ale w tamtych czasach to bzdury. Pozostają dwie specjalności, zdrowotna i inteligencka. Żadne materiały archiwalne nie wskazują aby faraonowie i kapłani żyli wyjątkowo długo i w doskonałym zdrowiu. Pozostaje motyw stymulacji inteligencji poprzez pobyt wewnątrz piramidy. Poniekąd dominacja intelektu faraonów i kapłanów nad resztą społeczeństwa starożytnego Egiptu jest faktem. Czyli domniemane komory grobowe wewnątrz piramidy były tak naprawdę świątyniami dumania i napędzania intelektu. Można by to nawet dzisiaj sprawdzić zamykając na jakiś czas w piramidzie ochotników, i sprawdzając im IQ przed i po pobycie.

Nic więcej nie wymyślę w tym temacie. Ale motyw z Delf, jaskini Leonardo i czeluści piramid jest ineresujący.
07.12.2020 21:45
Moderator
Moderator

Liczba postów: 4,366
Okres: Starożytność
Poldas ma jeszcze taką hipotezę iż;
Między okresami zbiorów w dolinie Nilu, mnóstwo robotników było bez zajęcia.
Do następnych zbiorów było zaledwie parę miesięcy, więc nie było sensu zwalnianie robotników.
Więc wymyślono takie przedsięwzięcia budowlane, co by się pracownikom nie nudziło.
Dlatego powstały piramidy.

Pozdrawiam
poldas
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Piszę poprawnie; Przynajmniej tak mnie się wydaje.
08.12.2020 11:11
Student
Zarejestrowani

To nie jest takie proste.
Proponuję porównać np starówki miast, ulice i chodniki z kamienia wykonane co najmniej 100 lat temu z tym co się dzisiaj robi.
Akurat mam nieprzyjemność chodzić po takim kamienisku wykonanym kilka lat temu a potem wkraczam na piękny bruk mający 200 lat. Kamienisko robiła jakaś zbieranina Polaków i Ukraińców w STYCZNIU I LUTYM i jakąś nowatorską metodą z GÓRY W DÓŁ. Woda po deszczu omija studzienki burzowe. Przed robieniem tego kamieniska bo nie można tego nazwać brukiem nie wymieniono stuletnich rur wodociągowych.
Dzisiaj jakby chciał zrobić piramidę na wzór egipski to musiano by ściągnąć chyba Indian z Ameryki Południowej bo biały człowiek w każdej dziedzinie poszedł w bok.
Zamiast pisać o piramidach należy pokazywać współczesne pomysły polskich demokratycznych "polityków" i ile na to idzie unijnej kasy.
Choćby OSIEMSET TYSIĘCY ZŁOTYCH dla bratanka starosty na założenie strony dla fryzjerów, która była dwa lata SZEŚĆDZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH dla żony posła, nauczycielki, za to, że z dziećmi powiesiła na kilku drzewach karteczki z nazwami tych drzew.
Za kilka lat nikt już nie będzie wiedział kto i ile się obłowił na swoich "genialnych" pomysłach i układach.
Dlatego historycy już dziś powinni wyciągać i utrwalać dla przyszłych pokoleń kolejne polskie "sukcesy".
Należałoby też zrobić i upublicznić listę nazwisk szefów urzędów repatriacyjnych, krążą pogłoski o ich łapownictwie, może wyszło by jak się dzisiaj za to żyje ich potomkom.
Bo tego, że plują na komunę jestem pewien.
08.12.2020 19:27
Moderator
Moderator

Mam rozumieć że to jest historia poprawiona?
Wolter - Wyjaśnij iż tak jest.
Zresztą;
Załóż temat o takich przekrętach w tawernie.
Popiszemy.

Pozdrawiam
poldas
08.12.2020 19:42
Student
Zarejestrowani

(08.12.2020 11:11)poldas napisał(a):  Poldas ma jeszcze taką hipotezę iż;
Między okresami zbiorów w dolinie Nilu, mnóstwo robotników było bez zajęcia.
Do następnych zbiorów było zaledwie parę miesięcy, więc nie było sensu zwalnianie robotników.
Więc wymyślono takie przedsięwzięcia budowlane, co by się pracownikom nie nudziło.
Dlatego powstały piramidy.

Całkiem ciekawa koncepcja. Za komuny byłem w armii i pamiętam gderania trepów, iż żołnierze którzy nie mają nic do roboty wymyślają bzdury, albo co gorsza, się buntują. Tyle że piramidy były bardzo kosztowne i praktycznie zupełnie bezużyteczne. Bardziej pasowałyby prace irygacyjne, nawadnianie pustyni, czy choćby budowanie przybytków sakralnych. No i po co były te komory wewnątrz piramid? Faraonów tam nie chowano. To klucz w zagadce piramid. Czyli zamknąc tam ochotników i potem ich badać. Może tajemnica się wyjaśni.
08.12.2020 22:12
Moderator
Moderator

Budowanie przybytków sakralnych też oczywiście było, ale;
Zakładam iż tam zatrudniano elitę egipskich budowlańców.

Pozdrawiam
poldas
08.12.2020 22:37
Student
Zarejestrowani

Fundamentalne pytanie; Czy Bóg istnieje? Odpowiedź może być tylko jedna, i tak, i nie. Jeśli jest to byt w kategoriach wyznań monoteistycznych takich jak chrześcijaństwo i islam, to zachodzi fundamentalne pytanie: dlaczego się ukrywa? Odpowiedzi na nie nie ma. Ale cały wszechświat istnieje i jest życie na Ziemi. Skąd się to wzięło? Wychodzi, że Bóg istnieje, ale jaki? I moim zdaniem Bogiem jest ciemna materia. To ona odpowiada za ewolucje i porządkowanie kosmosu. Siła sprawcza i pochodna wszystkiego. Ale skąd zaistniał wszechświat? Nie wiem.
21.12.2020 23:38
Student
Zarejestrowani

Bernays Edward w książce "Propaganda" na stronie 53 pisze, że specjaliści od psychologi tłumu mogą przejąc władzę nad społeczeństwem, sterować nim i być nie zauważonym. Pisze też, że takie sterowanie jest potrzebne i wskazane w demokracji. Książka napisana jeszcze przed wojną a od tego czasu postęp w manipulowaniu tłumem po zastosowaniu do tego telewizji powinien być przynajmniej widoczny w telewizji. Zamiast szukać Boga, proponuję szukać u nas działań specjalistów od psychologi tłumu. To, że są i działają jest pewne na 100%. Efekty ich działań widać po walkach na ulicy osób porażonych i ostatnio po raz kolejny po prawie 100% głosowaniach w Sejmie.
W jakich krajach władze zatrudniają swoich speców od przeciwstawiania się wrogim działaniom specjalistów od psychologi tłumu ?
U nas to się jeszcze ich finansuje.
Liczę, że ktoś wreszcie się odezwie w tym temacie. Książka warta przeczytania, autor opisuje jak to się pisze książki historyczne dla szkolnych i dorosłych dzieci i że najbardziej zafałszowana jest historia wojny z Japonią.
Za dawno temu Józef Szujski napisał ksiażkę "Fałszywa historia mistrzem fałszywej polityki". W grudniu 2020 obserwowałem jak zainstalowany nam demokratycznie Morawiecki składał hołd poległym górnikom w kopalni Wujek. Historycy powinni zaprotestować z robienia nam z idiotów polskich bohaterów. Za komuny po szkołach w całej Polsce jeżdzili werbownicy z kopalń i werbowali biedotę i tumanów, którzy w trzy lata robili jedną klasę i oferowali im mieszkania, najwyższe zarobki, przywileje emerytalne i talony na deficytowy towar. Jak to dziadostwo dostało kasę o jakiej nawet nie marzyli ich ojcowie to zaczęli kąsać rękę, która ich wykarmiła. Kto dzisiaj może składać hołd tym zwyrodnialcom i w jakim celu ?
Jednym z celów speców od propagandy tłumu jest wpajanie nienawiści. Mamy podobno ustawę o mowie nienawiści ale czy agent Morawiecki składając hołd nie ma świadomości, że wykonując powierzone mu zadanie sieje nienawiść zwłaszcza wśród młodych naiwnych Polaków. Wątpię w to.
22.01.2021 23:38
Odpowiedz