Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poprawianie historii.
Offline
Moderator
Moderator
     
Liczba postów: 4,353
Dołączył: 13.11.2011
Okres: Starożytność
Post: #221
RE: Poprawianie historii.
Na temat N-1 ładny elaboracik napisałeś i jest na forum.
Natomiast o problemie sterowania pracą silników czytam po raz pierwszy.
Jestem zdania że połączenie 30 silników NK-15 było wariactwem.
Symetryczne wyłączenie dwóch silników z powodu awarii jednego, powodowało spadek ciągu, czyli lot nie mógł się udać.
Na angielskiej wiki jest opisany problem ze sterowaniem silnikami i wynika z niego, że sami Sowieci do końca nie wiedzieli jak sobie z tym poradzić.

Pozdrawiam
poldas
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Piszę poprawnie; Przynajmniej tak mnie się wydaje.
17.09.2021 11:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Profesor
Zasłużony
     
Liczba postów: 883
Dołączył: 09.12.2011
Okres: Starożytność
Post: #222
RE: Poprawianie historii.
(17.09.2021 11:42)poldas napisał(a):  Jestem zdania że połączenie 30 silników NK-15 było wariactwem.
Symetryczne wyłączenie dwóch silników z powodu awarii jednego, powodowało spadek ciągu, czyli lot nie mógł się udać.
Na angielskiej wiki jest opisany problem ze sterowaniem silnikami i wynika z niego, że sami Sowieci do końca nie wiedzieli jak sobie z tym poradzić.

No ale wiesz, jak to w socjalizmie. Goście chcieli zdążyć na 100-lecie urodzin Lenina (22.IV.1970), jak zaczęli na poważnie w 1965 to już nie było szans na zbudowanie na czas większego silnika. Ale fakt, że jakby zrobili próbę statyczną całego takiego zestawu (bloku napędowego 1.stopnia), to może by ich opamiętanie naszło. Pewnych rzeczy by może w ten sposób nie wykryli i tak, ale przynajmniej wszelkie te drgania i rezonanse i szalejący system KORD i to, że co i raz pękają przewody paliwowe i wybucha pożar. I ten wir za dyszami zapewne też by wyszedł. I już by sobie wstępnie popoprawiali to i owo.

Tyle że goście chcieli oszczędzić czas i pieniądze (wszak trzeba by spalić co najmniej 1 kompletny 1. stopień, rakietę o masie z 1000 ton). To pomyśleli, że zaczną od razu od prób w locie, nawet jak im się coś posypie i będzie katastrofa to będą mieli dane z telemetrii i rejestratorów i z tego sobie wnioski wyciągną. No i nawet nie można powiedzieć, że tak nie było, po każdej katastrofie mieli te obfite dane z rejestratorów itd. i potrafili jako tako ustalić przyczynę - tylko co z tego, jak w następnym locie wysypywało się co innego albo i nawet to samo poniekąd i znów była katastrofa.

Co do spadku ciągu po wyłączeniu 2 czy iluś silników - jeśli tylko ciąg pozostał większy od ciężaru rakiety, to przecież i tak mogła się wznosić. Tylko przyspieszała wolniej. Zauważ, że to układ na paliwo ciekłe, jeśli wyłączyły się jakieś silniki, to więcej paliwa pozostało dla pozostałych Uśmiech i mogły pracować dłużej. O ile by ich przez to "dłużej" szlag nie trafił oczywiście Duży uśmiech. Zresztą, jak z pewnością zdajesz sobie sprawę, w miarę zużywania paliwa masa rakiety spadała; całkiem celowo, żeby ograniczyć przyspieszenie a co za tym siły działające na rakietę, część silników 1. stopnia (6 konkretnie) była planowo wyłączana w 90. sekundzie lotu, co zresztą stało się pośrednią przyczyną tej ostatniej, czwartej katastrofy. Więc takie awaryjne wyłączanie powiedzmy, że nie byłoby jeszcze dramatem, o ile objęłoby sensowną liczbę silników. A jak KORD wyłączył wszystkie, no to sorry.

Pozdrawiam
Speedy
17.09.2021 13:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Moderator
Moderator
     
Liczba postów: 4,353
Dołączył: 13.11.2011
Okres: Starożytność
Post: #223
RE: Poprawianie historii.
Wyłączenie wszystkich silników przez komputer KORD było podczas pierwszej katastrofy.
Z tego co się zorientowałem, to za dużo tego było do prawidłowego działania w sensie zbyt dużej ilości instalacji i czujników.
Komputer by to obrobił, ale czujniki nie dawały sobie rady.
Same silniki, pracując w zespole, nie czuły się dobrze.
Za bardzo skomplikowali i stąd rezultat.

Pozdrawiam
poldas
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Piszę poprawnie; Przynajmniej tak mnie się wydaje.
17.09.2021 14:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Student
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 198
Dołączył: 18.08.2016
Okres: Czasy nowożytne
Post: #224
RE: Poprawianie historii.
Geopolityka a zamach smoleński.

Świat lubi się dzielić, to go napędza, a i łatwiej kontrolować własne społeczeństwo kiedy jest konkretny wróg. Byli Rzymianie kontra Kartagina, potem podział na Cesarstwo Zachodnie i Wschodnie, Chrześcijaństwo i Islam, Katolicy przeciwko Reformatorom, nie tak dawno kapitalizm i komunizm, a teraz? Najbardziej wrogie onegdaj religie zaczynają współpracować bo zagraża im wszystkim atak ateizmu i multi culti. Tak naprawdę to pozostał bardzo zatarty podział na świat rzymski i grecki, ale oni wolą po cichu spółkować niż walczyć. Czas na nowe żelazne kurtyny i one niebawem zaistnieją.

Wróćmy do ostatniego niby klarownego podziału na Wschód i Zachód, czyli kapitalizm kontra komunizm. Otóż był to twór całkowicie sztuczny, wykreowany przez bogate państwa zachodu i prawie całkowicie przez nie kontrolowany. Pozwalał jak zawsze, bogatym bardziej się bogacić, a biednych utrzymywać w biedzie. Kiedy układ przestał przynosić zyski i do biednych trzeba by dopłacać, postanowiono po prostu komunizm zdemontować. Nie było to zadanie z tych łatwych, bo po drodze miliony czerwonych było u władzy i w razie jej gwałtownej straty mogło trafić na latarnie. Ale najwięksi stratedzy się spisali, powstały "spontaniczne" organizacje takie jak Solidarność w Polsce, układy przy okrągłych stołach i aksamitne rewolucje. Tylko Chińczycy się zaparli i w dniu prawie wolnych wyborów w Polsce rozprawili się z demonstrantami czołgami na placu {sic!}, niebiańskiego spokoju. Teoretycznie państwo środka wylądowało przy rozbitym korycie, komunizm się sfilcował, a zgniły kapitalizm był dla nich nie do przyjęcia. Rozwiązanie problemu świetlanej przyszłości było tylko jedno i już sprawdzone w praktyce- faszyzm. Rządy jednej partii, jakkolwiek by się zwała, KPCH, NSDAP czy pimpa-limpa, bez opozycji wsadzającej kije w szprychy, z silną armią i służbami bezpieczeństwa, i maksymalną kontrolą społeczeństwa, ale z gospodarką kapitalistyczną, bo tylko taka się sprawdza, chociaż lekko pod sterowną. Oczywiście Chińczycy nigdy nie nazwą swojego kraju faszystowskim, ale punkty dodatnie i ujemne każdemu obywatelowi przyznają. Jak pokazała 3 Rzesza tylko faszyzm może wygrać ze zgniłym zachodem, i to jest przyszłość świata.

Demontaż komunizmu, niby święto demokracji, to powrót do sprawdzonego kolonializmu. W kraje postkomunistyczne zachodnie firmy weszły jak w masło, wystarczy popatrzeć na największe sieci handlowe w Polsce, jakimi markami aut poruszają się Polacy i na jakich stacjach tankują. Neokolonializm w rozkwicie, oni do nas śmieci i gorszej jakości produkty, my tania siła robocza.

Ale świat nie znosi próżni i skoro zniknął komunizm i stary podział to czas na nowy. I on zaczął się kształtować od początku XX| wieku. Chorzy na wielkość Niemcy wymyśliły nową oś, tym razem o wiele bardziej perspektywiczną od tej z Włochami i Japonią. Niemcy-Rosja-Chiny, czyli niemiecki Ordnung i technologie, rosyjskie bogactwa naturalne, i najlepsza, chińska, siła robocza. Razem mogą podbijać świat, zostawić w tyle USA i kraje brytyjskiej wspólnoty narodów. Skoro może być tak pięknie dla tych trzech krajów to istnieje pytanie dlaczego jeszcze osi nie ma? Stan na dzisiaj, Rosja-możemy i chcemy, Chiny-możemy ale nie musimy, Niemcy-możemy ale na razie nie możemy. Chiny boją się popełnić błędów 3 Rzeszy i nie pójdą na awanturnicze kroki póki dobrze nie poznają drogi. Niemcy muszą spacyfikować Unię Europejską i dopiero wtedy zechcą wypłynąć na szersze wody. Rosja tylko przebiera nóżkami pali się do gry. Niemcy mają z Rosją gazociągi po dnie Bałtyku, budują Putinowi fabryki, Simens szybkie koleje. Czytałem o obradach w Bundestagu o zbytnim powiązaniu gospodarki niemieckiej z chińską. Rosja ma podpisane kontrakty z Chinami na dostawy gazu i ropy na dziesiątki lat do przodu i właśnie zaczęli budować szybką kolej Moskwa-Pekin. Chińczycy rozwijają gospodarczo Syberię. Tak to wygląda.

Oś w przeciwieństwie do tej historycznej ma wielką zaletę, jest prawie ciągłość terytorialna. No gdyby nie Polska, bo Białorusi nie można traktować poważnie, jest prawie całkowicie w rękach Rosji i chętnie wejdzie w ten układ. Znowu jesteśmy niewygodną barierą między Niemcami a Rosją. Taki nasz los od dwóch stuleci. I możemy na tym polec albo wygrać.

Donald Tusk zapewnił Niemcy i Rosję, że jak tylko będzie miał pełnię władzy to żadnych przeszkód nie będzie. Postąpił jak Santino „Sonny” Corleone z Ojca chrzestnego na zebraniu mafijnym, na którym ochoczo wyskoczył, że rodzina wejdzie do biznesu narkotykowego. Vito Corleone zaprzeczył i niebawem był na niego zamach. Można rozpatrywać wszystkie przypadki zdarzenia smoleńskiego, ale nie ma to sensu. Rosja, która rwie się do osi chciała przyśpieszyć bieg wydarzeń i po prostu chciała jak najszybciej utorować drogę Tuskowi. Czy zrobiła to GRU, nawet bez porozumienia z Putinem, to nieważne. GRU i FSB rywalizują o względy cara i mogli wyrwać się przed szereg. Ale Rosjanie niewątpliwie zorganizowali i przeprowadzili zamach w Smoleńsku. W sumie to po żółwikach Tuska z Putinem w Smoleńsku i jego poddaństwie wobec naszych sąsiadów można nadać Donaldowi nowe imię- Sonny.

Na temat naszej ewentualnej strategii wobec zaistniałej sytuacji napiszę później.
24.10.2021 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Student
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 168
Dołączył: 31.10.2020
Okres: II wojna światowa
Post: #225
RE: Poprawianie historii.
Lepiej nic nie pisz. "Wiedza" z telewizora już zalała wszystko.
Reżim amerykański po wojnie wypowiedział zimną wojnę Sowietom, wcześniej dostarczył uzbrojenie Sowietom.
Nagle z ich sojusznika stał się najgorszym wrogiem i trzeba dojść DLACZEGO.
Kupiłem książkę "Wall Street a ZSRR" ale tam na ten temat nic nie ma. Opisany jest późniejszy okres.
Kto zawierał układ z Sowietami w sprawie dostarczenia uzbrojenia i czy już odtajniono dokumenty??
Jak wygląda sprawa rozliczenia ??
Dla nas to są sprawy najważniejsze, poznać fakty, bo ich przyczyny są właśnie w okresie II WŚ.
James Francis Byrnes powiedział po wojnie, że Ameryka nigdy nie wyjdzie z Europy i będzie poszerzać swoje strefy okupacyjne.
To, że Ameryka skolonizuje jeszcze Azję to jest kwestia czasu. Następne stulecie to reżim amerykański będzie właścicielem całego świata.
08.12.2021 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Student
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 198
Dołączył: 18.08.2016
Okres: Czasy nowożytne
Post: #226
RE: Poprawianie historii.
Zawracanie kijem Wisły.
Na czym stoimy? Większość parlamentarną ma PiS, ale to może się szybko zmienić. Partia rządząca bazuje na dwóch filarach, USA i Watykanie, niby prawidłowo, na Grekach i Rzymianach, ale... . Ten tandem będzie się w najbliższym czasie rozjeźdżał w dwie różne strony. Zacznijmy od Stanów, tu poszło ostatnio dla PiSu fatalnie, władzę przejęli demokraci, i to chyba na dłuższy czas. A to dla rządzących w Polsce bardzo złe więści. Republikanie ciągle wierzą w wielkość Ameryki i pozycję supermocarstwa, nie są skłonni do ustępków na rzecz osi Niemcy-Rosja-Chiny. Inaczej jest z demokratami, oni wiedzą że tygrys staje się powoli bezzębny i musi pogodzić się ze stanem rzeczy i zachować pozory wielkości. Niech świat się podzieli na Euroazjatyckie mocarstwo i wielki blok USA z Brytyjską wspólnotą narodów. Trudno, ale po drodze chcą coś ugrać. Jakieś atrybuty multi-culti, pozory demokracji i pozytywne podejscie do LGBT na świecie. Większość obligacji amerykańskich mają w swoich rękach Chińczycy, z Afganistanu trzeba było się wycofać, sytuacja w podbitym Iraku jest nieciekawa a najważniejsi sojusznicy się buntują. Turcja i Indie kupują broń od Rosji, Chiny prawie zrekolonizowały Afrykę, i nie ma już aktywów. Trzeba brać co dają i pogodzić się z nowym podziałem świata i pozycją tylko wspól władzy. A zachodzi pytanie z kim pójdzie świat rzymski-katolicki. Jak długo będzie mógł to będzie zachowywał neutralność, ale będzie się musiał zdecydować, i ?.

I co na to Polska? Możemy się zapierać, stanowić barierę Euroazjatycką albo się dobrze sprzedać. I to drugie jest dla nas chyba lepsze, Już oberwaliśmy w swojej historii na stanowieniu bariery między Niemcami a Rosją, rozbiory i 2 wojna światowa . Najwyższy czas dogadać się z Niemcami i dobrze się sprzedać. I musi to zrobić PiS bo PO odda wszystko i jeszcze będziemy musieli do interesu dopłacić. Niemcy mogą nas blokować w UE, ale my możemy im zatróć życie na kierunku euroazjatyckim, nteres jest obopulny. Powstaje szybka kolej Moskwa-Pekin, jak usłyszymy o koncepcji kolei Berlin-Moskwa to będzie znaczyło że decyzje stają na ostrzu noża. Prawie jak przedwojenny korytarz, ale tym razem zaróbmy na tym. Dalsza jazda na dwóch koniach, które się rozbiegają w dwie różne strony, jest samobójstwem.
12.12.2021 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Student
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 168
Dołączył: 31.10.2020
Okres: II wojna światowa
Post: #227
RE: Poprawianie historii.
W USA tak samo jak w "demokratycznej" Polsce wybrani przez lud "politycy", mogą tylko zmienić politykę sortowania śmieci.
Za tym demokraycznym parawanem działają bezwzględni ludzie, których celem jest monopolizowanie świata przez amerykańskie wojsko i firmy. Przestawili Europę na gaz, bo na węglu nie da się zbudować monopolu i doić Europejczyków.
Każdy okupowany przez reżim amerykański "demorkatcyzny" naród ma mieć scentralizowane źródło energii pod ich kontrolą.
Żeby takie źródło mogło produkować energię potrzebne są surowce i kraje w których są te surowce mają kłopot z reżimem amerykańskim. Amerykanie budują Europejczykom monopol energetyczny i obstawili bazami wojskowymi miejsca gdzie są surowce energetyczne. Reżim amerykański zaciągnął energetyczną pętlę na szyi Europy.
Skolonizowana Europa ma kupować energię od amerykańskich firm, na ich warunkach i płacić jeszcze za "bezpieczeństwo".
Jak masz jedną elektrownię, która pokrywa połowę mocy a klucze od niej mają Amerykanie to wtedy jesteś "bezpieczny", "wolny" i masz demorkatyczną "władzę".
Reżim amerykański doi bogatych z kasy a biedaków z surowców. Nie ma to nic wspólnego z Cesarstwem Rzymskim i Watykanem. Normalne złodziejstwo i kolonializm XXI w.
Reżim amerykański nagle w swoich koloniach podniósł KILKAKROTNIE ceny nawozów azotowych, komponentu do produkcji MATERIAŁÓW WYBUCHOWYCH. Europejski konsument finansuje Amerykanom produkcję materiałów wybuchowych.
W przyszłym roku reżim amerykański podwaja nam stan wojska. Na żywo możemy obserwować jak Ameryka rozpętuje kolejną wojnę.
14.12.2021 10:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Student
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 198
Dołączył: 18.08.2016
Okres: Czasy nowożytne
Post: #228
RE: Poprawianie historii.
Forum coraz bardziej staje się martwe, ale licznik wskazuje że ktoś mnie czyta, to będę pisał od czasu do czasu na tematy aktualne w geopolityce.

Świat, a już z pewnością Europa, żyją sytuacją na granicy Rosji i Ukrainy. Koncentracja sił rosyjskich niepokoi i wszyscy zastanawiają się jak powstrzymać Putina przed agresją na resztki naszego wschodniego sąsiada. W Polsat News oglądałem na ten temat program, i eksperci zastanawiają się czy Niemcy nie złamią solidarności europejskiej w proteście przeciwko planom armii czerwonej. Zwłaszcza że dzisiaj Pani minister spraw zagranicznych Niemiec konferowała na Kremlu. Do tego dotychczas to właśnie Niemcy utrudniali dozbrajanie Ukrainy przez UE, nie chcąc robić czegoś przeciwko Rosji. Wygląda to podejrzanie, ale moim zdaniem tylko wygląda. Mało tego, jeśli ktoś może powstrzymać Putina przed agresją na Ukrainę to nie NATO, ale Niemcy. Z ich zdaniem Rosja liczy się najbardziej, z nimi i Chinami widzi swoją przyszłość i muszą się liczyć ze zdaniem naszego zachodniego sąsiada. A Niemcy nauczyli się na wojnach światowych jakich błędów nie popełniać, zero awantur, tylko gospodarka i dyplomacja. W ich interesie jest Rosja jak najbardziej stabilna i przewidywalna, nawet z dalszą, pogłębioną integracja poczekają aż Putina zastąpi Nawalny. Awantury i wojenki Putina mogą bardzo popsuć interesy na kierunku euroazjatyckim i jestem pewny że na Kremlu dzisiaj Niemcy powiedziały stanowcze nie dla agresji na Ukrainę, i Rosja się temu podporządkuje. Starszy brat przeprowadził rozmowę wychowawczą z młodszym i odciągnie go od głupich i ryzykownych kroków. Bo za dużo ma do stracenia, dużo już zainwestował we wspólną przyszłość.
18.01.2022 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Moderator
Moderator
     
Liczba postów: 4,353
Dołączył: 13.11.2011
Okres: Starożytność
Post: #229
RE: Poprawianie historii.
Czytam Pana i uważam tę diagnozę za słuszną.
Transportowce USAF (2 C-17) dostarczyły na Ukrainę uzbrojenie, lecąc z Wielkiej Brytanii i omijając niemiecką przestrzeń powietrzną.
To świeża informacja jest.

Tylko że przy tym porozumieniu niemiecko-rosyjskim, ofiarą będzie Ukraina.

Pozdrawiam
poldas
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Piszę poprawnie; Przynajmniej tak mnie się wydaje.
18.01.2022 23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Student
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 168
Dołączył: 31.10.2020
Okres: II wojna światowa
Post: #230
RE: Poprawianie historii.
A ja się mogę założyć, że Putin na nikogo nie napada i nie ma na grnaicy z Ukrainą żadnych rosyjskich wojsk.
To reżim amerykański napada na naszych sasiadów. Ile Amerykanie wydają rocznie na swoją fabrykę wojen??
Rosja na obronę przed reżimem amerykańskim wydaje tyle, co USA na propagandę i CIA.
12 maja 2020 roku prezydent Polski WYPOWIEDZIAŁ WOJNĘ ROSJI.

https://www.bbn.gov.pl/ftp/dokumenty/Str...P_2020.pdf

Tu jest treść wypowiedzenia wojny przez Dudę. Co Dudzie dano do podpisania w USA tego nikt nie wie. W tej chwili Ukraina jest zadłużona na 90 mld$, deficyt w budżecie 11 mld$ do spłaty w tym roku 16 mld$. Ukraincom nikt nie chce pożyczyć pieniędzy.
Przed wojną w Polsce siedziała brytyjska agentura i ogłupiała Polaków nienawiścią do Niemców i Żydów. Teraz mamy reżim amerykański i już ogłupionych ich propagandą Polaków nienawiścią do Rosjan i naszych przodków.
Polak nie wie jak działa reżim amerykański. Ile w ciągu ostatnich 100 lat reżim amerykański nie był z kimś w stanie wojny??
Ile lat nie kradł i mordował słabszych ?? Polaka Brytyjczycy wpakowali w wojnę z Niemcami a teraz Amerykanie robią z nami to samo tylko w drugą stronę. Polak płacąc więcej za za energię i nawozy azotowe, finansuje Amerykanom zbrojenia i produkcję materiałów wybuchowych.

Polak musi sam się uczyć historii i UNIKAĆ PROPAGANDY Z TELEWIZORA.
18.01.2022 23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz