Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poprawianie historii.
Offline
Student
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 163
Dołączył: 18.08.2016
Okres: Czasy nowożytne
Post: #231
RE: Poprawianie historii.
(18.01.2022 23:28)poldas napisał(a):  Czytam Pana i uważam tę diagnozę za słuszną.
Transportowce USAF (2 C-17) dostarczyły na Ukrainę uzbrojenie, lecąc z Wielkiej Brytanii i omijając niemiecką przestrzeń powietrzną.
To świeża informacja jest.

Tylko że przy tym porozumieniu niemiecko-rosyjskim, ofiarą będzie Ukraina.

Moim zdaniem wszystko co najgorsze Ukraina ma za sobą. To utrata Krymu i części Donbasu. Akurat związki polityczne, surowcowo-energetyczne i gospodarcze Niemiec z Rosją mogą dać Ukrainie względne bezpieczeństwo. Niemcy nie dopuszczą aby ich strategiczny partner awanturami wojennymi całkowicie się zdyskredytował w cywilizowanym świecie. Blef Putina z armią na granicy ma trzy zasadnicze cele; uznanie aneksji Krymu przez świat jako akt sprawiedliwości dziejowej, rezygnację na zawsze aspiracji Ukrainy do NATO, i umocnienie separatystów w Donbasie. Co do Krymu to popieram Rosję, zdobyli go dawno temu na Turkach, skolonizowali, zaprowadzili tam swoją kulturę i zawirowania geopolityczne i decyzja Chruszczowa nie powinny temu przeszkodzić. Krym w pierwszej kolejności jest rosyjski, dopiero później turecki, żydowski i na końcu prawa do niego ma Ukraina. Co do Donbasu to sprawa jest bardziej skomplikowana, wpływy rosyjskie i ukraińskie zawsze się tam przenikały i może rozwiązaniem byłby plebiscyt pod czujnym okiem międzynarodowym. Aspiracje do NATO to już niezbywalne prawo każdego do wybierania sobie sojuszników i jestem pewny że Ukraina w ciągu 10 lat wejdzie do sojuszu.

Proszę Pana Woltera o nie zamieszczanie komentarzy w moim temacie, piąta kolumna mnie mierzi. W razie niezastosowania się proszę moderatora o ich usuwanie.
Wczoraj 22:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Uczeń
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 99
Dołączył: 31.10.2020
Okres: II wojna światowa
Post: #232
RE: Poprawianie historii.
przed wojną Władysłąw Studnicki ostrzegał nas przed brytyjską pułapką. Był jedynym, który wtedy rozumiał o co toczy się walka.
Dopiero teraz uznaje się słuszność jego strategii.
Jak komuś się roją piąte kolumny, to powinien mniej siedzieć przed telewizorem.
Wczoraj 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz