Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Śmierć Teresy Łubieńskiej
Początkujący
Zarejestrowani

Liczba postów: 1
Okres: II wojna światowa
Śmierć Teresy Łubieńskiej
Dzień dobry
Interesuje mnie historia związana z okolicznościami śmierci Teresy Łubieńskiej. Informacji na temat jej zabójstwa na stacji Gloucester Road w londyńskim metrze dnia 24 maja 1957 jest dużo. Mnie jednak interesuje historia tego co wydarzyło się wcześniej - imieniny (niektóre źródła mówią o kolacji, choć jedno nie wyklucza drugiego) u Państwa Czajkowskich, w których Teresa brała udział. Czy istnieją jakieś publikacje, strony internetowe, które podawały by szczegóły dotyczące tych imienin (kolacji)? Jedyne co udało mi się znaleźć (tylko na stronach angielskich) to fakt, w co tego dnia ubrana była Teresa Łubieńska. Brak zaś informacji kim byli Państwo Czajkowscy oraz kto jeszcze brał udział w imieninach (kolacji) oraz tego czy na owych imieninach (kolacji) wydarzyło się coś co mogło przyczynić się do późniejszego morderstwa Teresy Łubieńskiej. Nadmienię tylko iż postać hrabiny Teresy Łubieńskiej jest niezwykle intrygująca, zaś sprawa związana z jej morderstwem do dziś nie została wyjaśniona.
26.06.2022 00:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz