książka

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ukraina-dokąd zmierza to państwo?
Profesor
Zasłużony

Liczba postów: 740
Okres: Epoka napoleońska
RE: Ukraina-dokąd zmierza to państwo?
(13.02.2018 12:54)janmusz napisał(a):  To było w roku 2012, może w 2013. Pewna niemiecka firma przygotowywała na terenie Ukrainy dużą inwestycję. To miała być wytwórnia chemiczna oparta na bardzo tanim rosyjskim gazie dostarczanym na Ukrainę. Wartość tej inwestycji miała wynieść jeden miliard euro. Tak, właśnie. Jeden miliard euro. Niemcy nie obawiali się zainwestować takich pieniędzy na Ukrainie rządzonej przez Janukowycza. Zresztą - co to znaczy: "na Ukrainie". Ta wytwórnia miała stanąć kilkanaście kilometrów od granicy polskiej, około trzydzieści kilometrów na południowy wschód od Przemyśla. Skąd to wiem? Bo rozmawiałem z przedstawicielem tej niemieckiej firmy - i on oświadczył mi, że otrzymał zadanie przygotowania tej inwestycji.
Janukowycz prowadził politykę zgodnie z polskim przysłowiem: "pokorne cielę dwie matki ssie". Starał się utrzymywać dobre stosunki zarówno z Moskwą, jak i z Zachodem. Dzięki temu miał dostęp do tanich surowców - i perspektywy inwestycji z Zachodu. Przyszedł Majdan, nacjonaliści obalili Janukowycza. Skończyły się tanie rosyjskie surowce, skończyła się względna stabilność polityczna. Kto z Zachodu zechce teraz inwestować na Ukrainie? Chyba że będzie chodziło o inwestycje militarne. Tak jak w Gruzji w połowie lat dwutysięcznych, gdy USA zainwestowały miliard dolarów w infrastrukturę, ale nie cywilną, tylko w obiekty wojskowe. A potem Rosjanie mieli co bombardować.

Polska ''klasa polityczna'' ma teraz syndrom zawiedzionego kochana.Nasza luba która hołubiliśmy w myślach od czasów Giedroycia,zamiast powabnym dziewczątkiem siłą zmuszonym przez ZSRR,do nierządu. Okazała się czarną wdową z przychówkiem bękartów/oligarchów niewiadomego pochodzenia,łupiących babę z ostatnich sreber rodowych.Rozczarowała nas,ale że ponoć kurewstwo matki nie jest dziedziczne,wzięliśmy na wychowanie trochę jej przychówku [nas też kiedyś wzięto] Niby wszystko dobrze, tylko co
dalej.Istnieje możliwość że wdówka nie znajdzie amanta, i wróci na stare śmieci,a my zostaniemy z przychówkiem
13.02.2018 16:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Uczeń
Zarejestrowani

Liczba postów: 5
Okres: Starożytność
Obecnie kazdy patrzy swojego interesu i nie można polegać na tym, że jakiś układ będzie trwał wiecznie, wszystko jest bardzo kruche. Jak przychodzi co do czego to każdy sobie..
19.02.2018 14:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moderator
Moderator

Liczba postów: 3,796
(19.02.2018 14:30)grzegorzewski napisał(a):  Obecnie kazdy patrzy swojego interesu i nie można polegać na tym, że jakiś układ będzie trwał wiecznie, wszystko jest bardzo kruche. Jak przychodzi co do czego to każdy sobie..
Postępowanie rządu Ukrainy jest bez sensu.
Skłócają się Ukraińcy z Rosją i Jeszcze z Polską.
To postępowanie jest bez sensu.

A tak się narzeka na polską klasę polityczną.

Pozdrawiam
poldas
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Piszę poprawnie; Przynajmniej tak mnie się wydaje.
19.02.2018 14:52
Uczeń
Zarejestrowani

Liczba postów: 5
Ja bym to raczej określił tak, ze polityka Ukrainy jest niezrozumiała, nie mogę pojąć do czego ona ma ich zaprowadzić. Pewnie jest w jakieś drugie dno w Polityce obecnych rządzących ukrainą.
27.02.2018 16:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Profesor
Zasłużony

Liczba postów: 740
Okres: Epoka napoleońska
(27.02.2018 16:44)grzegorzewski napisał(a):  Ja bym to raczej określił tak, ze polityka Ukrainy jest niezrozumiała, nie mogę pojąć do czego ona ma ich zaprowadzić. Pewnie jest w jakieś drugie dno w Polityce obecnych rządzących ukrainą.

Niech będzie jaka sobie chce,nie mamy na to wpływu.Martwmy się o nasze ''elyty'' i ich niezdrowy pociąg do robienia z siebie durnia
27.02.2018 16:59
Odpowiedz