Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upadek monarchii we Francji
Offline
Magister
Zasłużony
     
Liczba postów: 403
Dołączył: 13.11.2011
Okres: Starożytność
Post: #1
Upadek monarchii we Francji
Jakie były waszym zdaniem główne przyczyny tego iż we Francji upadło drugie cesarstwo, a tym samym rządy monarchistyczne. Czy musiało dojść do wprowadzenia republiki i jaką rolę odegrała w tym przegrana wojna z Prusami?
Zapraszam do dyskusji.

Nie ma zbrodni, gdy nie przeżyje żaden świadek.
25.09.2014 21:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Student
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 159
Dołączył: 31.10.2020
Okres: II wojna światowa
Post: #2
RE: Upadek monarchii we Francji
Francuzi sami siebie pogrążali i Europę.

https://fr.wikipedia.org/wiki/Emprunt_russe

"Te rosyjskie pożyczki to seria kredytów uruchomionych na zachodnich rynkach finansowych na rzecz Imperium Rosyjskiego w całym XIX wieku aż do 1916 roku . Największe transze zostały wyemitowane na Place de Paris od 1888 do 1914 roku . Wyrażenie to przeszło na język potoczny ze względu na wielkość pożyczonych sum oraz fakt, że reżim komunistyczny odrzucił te pożyczki wkrótce po dojściu do władzy, wraz z rewolucją rosyjską w 1917 roku .
Wśród najważniejszych transz rosyjskich emisji długów m.in Czerwiec 1906ma zasięg międzynarodowy, uruchomiona jednocześnie w kilku centrach finansowych i ma na celu odbudowę osłabionych finansów Imperium Rosyjskiego po wojnie rosyjsko-japońskiej , tj. 2,25 mld franków w złocie , jedna z największych kwot w historii finansowej, w połowie pokryta przez Francuzów akcjonariusze."

Na co pożyczyli Francuzi carowi, ogromną w tamtym czasie, kwotę 2,25 mld franków w złocie??
Brytyjczycy i Francuzi wykorzystywali: głupich Słowian i ich tereny, do prowadzenia wojen z NIEMCAMI. Osłabiano Niemców a tym samym Europę. Car dostawał kasę na prowadzenie wojen w interesie Francuzów i Brytyjczyków. Przy okazji nam się obrywało.
Żydzi zdawali sobie sprawę z tego, że za oceanem urosła potęga, która czeka by skolonizować Europę i przejąć Imperium Brytyjskie. Żydzi opracowali plan stworzenia z Europy mocarstwa, którego głównym filarem będą NIemcy. Zorganizowali zamach stanu w Rosji, przejęli tą francuską pożyczkę i powiedzieli KONIEC WOJEN W EUROPIE. Car przyjmując francuską pożyczkę, przeznaczoną na kolejną wojnę w Europie, wydał na siebie wyrok śmierci. Żydzi sprytnie przerwali tą francuską patologiczną politykę i przystąpili do budowy europejskiego mocarstwa, opartego na Niemcach. Zdawali sobie sprawę z tego, że powstaniu nowego mocarstwa przeciwstawią się aktualnie najsilniejsi i ci co do tego pretendują.
Żydzi UZBROILI III RZESZĘ. Żydzi mieli 1OO% władzy w ZSRR i nie dali rady, pod przykrywką komunizmu, stworzyć z Europy potęgi. Dwa największe narody: Żydzi i Niemcy ponieśli za to najcięższą karę.
Francuzi za późno się zorientowali, o co toczy się wojna. Wpuścili do siebie Niemców ale i tak Amerykanom nie dali rady.
Ameryka skolonizowała Europę a teraz jej psychologowie robią z nami eksperymenty.
22.11.2021 22:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz