książka

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojna a rozwój
Offline
Moderator
Moderator
     
Liczba postów: 4,129
Dołączył: 13.11.2011
Okres: Starożytność
Post: #11
RE: Wojna a rozwój
Ad Tromp;
Cytat:Polsten, "Bomba"...
To, że coś zaczyna się na Pol... nie świadczy, że to był polski wynalazek. Po prostu zmodernizowano Oerlikona kal. 20mm. przy udziale polskich inżynierów.
"Bomba" - Owszem. Jednak na powstanie tego środka i metody dekryptażu nie miała wpływu wojna.

Tak sobie jeszcze myślę o statkach typu Liberty i okrętach podwodnych typu XXI.
Zakładam że wojna wymusiła taką wielosegmentową metodę montażu na stoczniach, co by szybciej było. Ta metoda się przyjęła.

W dziedzinie techniki radiowej/telekomunikacyjnej, to może wojna miała wpływ na opracowanie magnetronu, dzięki czemu obecnie w kuchence mikrofalowej możemy sobie coś na szybko "upichcić".

Wpływ wojny na rozwój cywilizacyjny to jednak bardziej postrzegam w kontekście zagrożenia wojną, a nie samego jej zaistnienia.

Pozdrawiam
poldas
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Piszę poprawnie; Przynajmniej tak mnie się wydaje.
13.10.2015 15:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Uczeń
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 65
Dołączył: 31.10.2020
Okres: II wojna światowa
Post: #12
RE: Wojna a rozwój
Zastanówmy się jak to się stało, że akurat na terenie Niemiec powstało źródło rozwoju technicznego świata i przebudowy rolniczych społeczeństw. A było to na długo przed narodzinami Hitlera. W Książu w sali Maksymiliana na suficie jest plafon a na nim scena z mitologi greckiej. Pegaz kopytem uderza w górę Helikon i powstaje źródło Hippokrene.
Miało w Europie wytrysnąć źródło życiodajnej siły z której wszyscy mieli korzystać ZA DARMO a wszystko przebiegło odwrotnie.
W życiu jest tak, że to na pracowitego i bogatego napada złodziej. Historię obrócono tak, że w niej to pracowity, zdyscyplinowany, kulturalny i mądry naród ma najgorszą reputację a złodziejom się wszyscy kłaniają.
Wstyd się przyznać ale to głownie nasi modlący się dziadkowie zajmujący się oraniem i wyrzucaniem gnoju zostali wykorzystani do tego żeby z Europy nie powstało imperium.
Powstał za to reżim amerykański, który kradnie i dyktuje warunki całemu światu.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/c...ldwide.svg

Stara mapa niektórych baz wojskowych amerykańskiego reżimu, brakuje skolonizowanej Polski.
Ile to kosztuje i kto pokrywa koszty tej fabryki wojen ?
I znowu wstyd się przyznać, że CIA wciągnęło nas listę "entuzjastów" ich finansowania.
Obecnie możemy tylko obserwować jak polskojęzyczni agenci CIA wyciągają nam NIEMIECKIE PIENIĄDZE (te z unii) na budowę swoich baz wojskowych i trzymają monopol na "patriotyzm".
Żydobolszewicy byli dość długo siłą ograniczającą zapędy amerykańskiego reżimu. Niestety wykończyło ich to samo co nas. Rozdawnictwo tytułów naukowych idiotom.
Na porażce Europy skorzystały (przypuszczam, że chwilowo) Chiny. Europa wsparła początki ich technologicznego sukcesu i po chińskich sukcesach od razu zostali otoczeni przez amerykańskie bazy wojskowe a CIA robi "demokratyczną" robotę.
Chińczycy planują budowę kolei do Europy, mogliśmy na tym skorzystać. Niestety polskojęzyczna agentura CIA wcześniej pozbawiła nas MILIARDOWYCH opłat tranzytowych za przesyłane paliwa z Rosji do Niemiec a teraz postawiła przez Polskę i Węgry mur antychiński. Operacja "trójmorze" skutecznie zablokowała chińskie inwestycje w Polsce. Mamy nawet u nas takich geniuszy co chcą w tym celu ściągnąć do Polski amerykańskie bomby atomowe i wybudować Amerykanom lotnisko z 4 km pasami do lądowania. Oczywiście na nas koszt po to żebyśmy byli "bezpieczni".
Inwestowanie w stworzenie polskiej kadry technicznej w Polsce nie ma sensu. Komuniści nabudowali szkół, mieli etatowych tłumaczy książek technicznych, przy każdej ambasadzie była komórka szpiegostwa technicznego, i nic to nie dało. Był dobry plan i pieniądze niestety dorwali się do tej kasy polscy cwaniacy, którzy potrafili i dalej potrafią tworzyć tylko na papierze. Rzeczywistość co pięćdziesiąt lat boleśnie nas nokautuje. W tym całym naszym nieszczęściu mamy szczęście, że jesteśmy najbliżej niemieckiego śmietnika. Gdyby z Polski wywiózł wszystko co kiedyś Niemiec wyrzucił na śmietnik to mamy drugą Afrykę a byli tacy co im się marzyła druga Japonia.
Pozostało nam liczyć na litość obcych, żeby do nas przybyli i dali nam pracę poza rolnictwem. Wiedza techniczna jest w rękach firm one pilnują swoich tajemnic i finansują szpiegostwo techniczne. Dzisiaj słyszy się głosy, żeby wrócić do tego co było i żeby to państwo stworzyło ośrodki badawcze. Efekt tego będzie taki, że powstaną tony zapisanego, bezużytecznego papieru i tysiące emerytów z pretensjami, że im mało.
Niestety skończyły się czasy gdy można było coś rozebrać i domowym sposobem skopiować.
16.01.2021 12:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz