Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zadira - 16
Offline
Moderator
Moderator
     
Liczba postów: 4,353
Dołączył: 13.11.2011
Okres: Starożytność
Post: #1
Zadira - 16
Cytat:Najbardziej tajemniczym kontraktem jest umowa z Rosyjską Państwową Korporacją Energii Jądrowej (RosAtom) na program Zadira-16, który ma na celu opracowanie uzbrojenia opartego na nowych zasadach fizycznych. Ciężko określić, co kryje się pod lakoniczną informacją, dotyczącą tego kontraktu, gdyż według Encyklopedii rosyjskiego Ministerstwa Obrony, bronią tego typu są: kierowana broń energetyczna, w tym laserowa, broń elektromagnetyczna, geofizyczna (klimatyczna, sejsmiczna), genetyczna, nieśmiercionośna czy radiologiczna.
To jest info sprzed 5 lat.
Dzisiaj tego się dowiedziałem ze źródła rosyjskiego;
Cytat:Сolonelcassad
Wicepremier Borysow powiedział, że Siły Zbrojne FR już używają w NMD na Ukrainie systemów laserowych Zadira, które są zdolne do fizycznego rażenia celów. Warto przypomnieć, że Ministerstwo Obrony FR zleciło opracowanie takich kompleksów w 2017 roku na forum Army-2017. Rozbudowę kompleksu Zadira-16 przeprowadziło Rosyjskie Federalne Centrum Jądrowe. Kompleks został umieszczony jako broń oparta na nowych zasadach fizycznych.

Wiemy coś więcej na ten temat?

Pozdrawiam
poldas
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Piszę poprawnie; Przynajmniej tak mnie się wydaje.
18.05.2022 16:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Doktor
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 1,062
Dołączył: 19.01.2012
Okres:
Post: #2
RE: Zadira - 16
O ile wprowadzony przez Rosjan system Peresvet oślepiał cele to Zadira 16 niszczy je fizycznie , podobno zniszczyli ukraiński transporter z odległości 5 km tyle danych podali Rosjanie można nim zwalczać praktycznie wszystko z dronami włącznie tutaj film o tym kompleksie https://www.youtube.com/watch?v=cWvXTqGn-Fo.
W 2022 roku Amerykanie wprowadzili na pojazdach opancerzonych Stryker działo laserowe o mocy o mocy 50 kW do zwalczanie dronów ,pocisków artyleryjskich moździerzowych i rakiet a na USS Portland zamontowano i przetestowano 16 maja działo laserowe o mocy 150 kW wiadomo też że testują tą broń w Zatoce Adeńskiej do zwalczania ładowanych bombami łodzi bezzałogowych, stosowanych przez rebeliantów Houthi z Jemenu
17.06.2022 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz