książka

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdjęcia smoleńskie
Offline
Strażnik Teksasu
Zasłużony
     
Liczba postów: 123
Dołączył: 28.10.2011
Okres: Średniowiecze
Post: #1
Zdjęcia smoleńskie
Witam, ostatnimi dniami w internecie aż roiło się od artykułów i tematów na temat publikacji druzgoczących zdjęć ofiar katastrofy smoleńskiej. Na zdjęciach możemy zobaczyć szczegółowo zwłoki Lecha Kaczyńskiego. Którego szczątki zostały zawinięte w worki na śmieci. Co o tym sądzicie? Czy to kolejna ruska propaganda? Kto mógł opublikować takie zdjęcia i jakim prawem? Co na to ABW? Zapraszam do dyskusji.

19.10.2012 17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Magister
Zasłużony
     
Liczba postów: 647
Dołączył: 14.04.2012
Okres: II wojna światowa
Post: #2
RE: Zdjęcia smoleńskie
Przepraszam, może się dziwnie wypowiem. Zdjęć oglądać nie zamierzam, nie fascynuje mnie oglądanie czyichś szczątków.
- skąd wiadomo, że to były worki na śmieci?
- co ma do tego ABW? To chyba kolejny konflikt pomiędzy zwolennikami pełnej wolności internetu a żądającymi jego cenzury?
19.10.2012 18:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razorblade1967
Unregistered
     
  Okres:
Post: #3
RE: Zdjęcia smoleńskie
Quik napisał(a):Na zdjęciach możemy zobaczyć szczegółowo zwłoki Lecha Kaczyńskiego. Którego szczątki zostały zawinięte w worki na śmieci.
No i co w tym takiego bulwersującego? Tak się składa, że kilkanaście lat temu miałem wątpliwą przyjemność uczestniczyć (w czasie gdy służyłem w lotnictwie) w zabezpieczaniu miejsca katastrofy lotniczej - czyli zbieranie szczątków zwłok, zabezpieczenie terenu do czasu przyjazdu komisji badania wypadków lotniczych itd. Szczątki zwłok zbieraliśmy do "worków na śmieci", a niby do czego mieliśmy zbierać? Do reklamówek z supermarketu (był niedaleko)? Worek foliowy to worek foliowy - o jego "przeznaczeniu" decyduje napis na etykiecie (a co ktoś ma robić etykietki z napisem "worki na ludzkie szczątki"?), albo częściej po prostu fakt, do czego człowiek to wykorzysta. A gdyby się rozejrzeć to ten "worek na śmieci" ma całą kupę zastosowań, ze śmieciami zupełnie niezwiązaną.

Quik napisał(a):Co o tym sądzicie? Czy to kolejna ruska propaganda? Kto mógł opublikować takie zdjęcia i jakim prawem? Co na to ABW? Zapraszam do dyskusji.
A jakie prawo tego zabrania? Zdjęcia może opublikować ich autor lub osoba przez niego upoważniona, albo inna osoba, która w taki czy inny sposób uzyskała prawa do danego zdjęcia. Jest jakieś prawa w naszym kraju (o Rosji w ogóle nie wspominam, bo nie znam ich prawa) zabraniająca publikacji zdjęć z różnych wypadków? Jak się nie spotkałem. Inna sprawa gdyby były to zdjęcia wykradzione organom prowadzącym śledztwo itd. - ale wszystko wskazuje na to, że ktoś te zdjęcia po prostu zrobił niezależnie (z dobie aparatów w komórkach, chyba mało dziwne). No to w czym problem? Oczywiście media i politycy mieli swoje 5 minut, przy tej okazji - ale to chyba też nic dziwnego.

A co ma do tego ABW? Wyciekło to z jakiś naszych działalności państwowych (choć jakieś tam ruchy ci z ABW wykonywali)? W dobie powszechnych i w zasadzie nieskrępowanych mediów i internetu, należy się przyzwyczaić, że prędzej czy później wszystko "wylezie". Co w tym dziwnego?
19.10.2012 21:16
Odpowiedz cytując ten post
Offline
Magister
Zasłużony
     
Liczba postów: 594
Dołączył: 22.12.2011
Okres: Starożytność
Post: #4
RE: Zdjęcia smoleńskie
Witam.
Pamiętajmy, że zdjęcia zostały zamieszczone na rosyjskim forum, gdzie prowadzono dyskusję na temat Tragedii Smoleńskiej, w kontekście zamachu. Z jednej strony oburzającym jest sam fakt "wycieku" tak drastycznych zdjęć lecz z drugiej nie można się niczemu dziwić, ponieważ w Rosji za wódkę lub dolara osiągniesz wszystko czego pragniesz - dlatego oni mają wszechobecną korupcję a my CBA.
W tej sprawie ABW nie ponosi żadnej winy ponieważ odpowiada jedynie za bezpieczeństwo w Naszej Cyberprzestrzeni.
Oczywiście zgadzam się z szanownym przedmówcą, że nie jest niczym zdrożnym używanie worków na śmieci przy zabezpieczaniu szczątków ludzkich zwłok, ponieważ są one ogólnie dostępne i co najważniejsze - nieprześwitujące i mocne.
W każdym przypadku podstawą jest dokładna segregacja szczątków i opis zarówno miejsca ich ujawnienia jak i sposób zabezpieczania. Tego brakowało na miejscu katastrofy, a czego wynikiem są dzisiejsze niedomówienia dotyczące nawet identyfikacji zwłok Prezydenta RP.
Pozdrawiam - Kozak
20.10.2012 09:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razorblade1967
Unregistered
     
  Okres:
Post: #5
RE: Zdjęcia smoleńskie
Kozak napisał(a):W każdym przypadku podstawą jest dokładna segregacja szczątków i opis zarówno miejsca ich ujawnienia jak i sposób zabezpieczania.
Przy czym wcale nie jest to takie proste jakby się z pozoru wydawało, szczątki potrafią być często niewielkie, rozrzucone i co tu dużo ukrywać - takie czynności wykonuje się często dość pospiesznie, ze względu na zwierzęta (choćby poczciwe koty-dachowce). O ile zbieranie szczątków samolotu może poczekać, to szczątki zwłok nie bardzo. Do tego bym dodał, że część ludzi źle znosi taką "robotę" (ja musiałem wtedy odesłać do innych czynności większość plutonu i zostać z paroma najbardziej odpornymi) ... to wszystko jest takie proste zza klawiatury, w życiu już niekoniecznie ...
20.10.2012 11:22
Odpowiedz cytując ten post
Offline
Student
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 223
Dołączył: 14.06.2012
Okres: Starożytność
Post: #6
RE: Zdjęcia smoleńskie
(20.10.2012 09:19)Kozak napisał(a):  Z jednej strony oburzającym jest sam fakt "wycieku" tak drastycznych zdjęć lecz z drugiej nie można się niczemu dziwić, ponieważ w Rosji za wódkę lub dolara osiągniesz wszystko czego pragniesz - dlatego oni mają wszechobecną korupcję a my CBA.
To zabawne (abstrachując od tematu katastrofy, który zabawny nie jest), że człowiek żyjący w kraju w którym WSZYSTKO WYCIEKA ZE WSZYSTKIEGO - materiały ze śledztw bieżących i byłych, personalia agentów byłych i do niedawna aktualnych, rozmowy polityków, dziennikarz i byle kogo ma cokolwiek do zarzucenia innym krajom!!! To jednak nie szczyt bezczelności jak sądzę - to typowe dla Polaka "dobre samopoczucie".

(19.10.2012 17:54)Quik napisał(a):  Na zdjęciach możemy zobaczyć szczegółowo zwłoki Lecha Kaczyńskiego. Którego szczątki zostały zawinięte w worki na śmieci. Co o tym sądzicie? Czy to kolejna ruska propaganda?
Na czym ma polegać "ruska propaganda" ???? Nie te zwłoki???? Nie ten worek????
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.10.2012 20:51 przez piotral.)
20.10.2012 20:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Magister
Zasłużony
     
Liczba postów: 594
Dołączył: 22.12.2011
Okres: Starożytność
Post: #7
RE: Zdjęcia smoleńskie
(20.10.2012 11:22)Razorblade1967 napisał(a):  
Kozak napisał(a):W każdym przypadku podstawą jest dokładna segregacja szczątków i opis zarówno miejsca ich ujawnienia jak i sposób zabezpieczania.
Przy czym wcale nie jest to takie proste jakby się z pozoru wydawało, (...) to wszystko jest takie proste zza klawiatury, w życiu już niekoniecznie ...
Oczywiście, że nie jest to takie proste. Najpierw rzetelne zabezpieczenie terenu, później jego podział i oględziny, a następnie dopiero zabezpieczenie dowodów. Oczywiste że w przypadku zwłok liczy się czas jednak podstawą jest przeprowadzenie wszystkich niezbędnych czynności, aby nie dochodziło do takiego bajzlu jak tego w Smoleńsku.
Zdaję też sobie sprawę, że rzeczywistość diametralnie odbiega od tej zza klawiatury lecz piszę jedynie to co jest mi wiadomo w tej materii.

(20.10.2012 20:48)piotral napisał(a):  To zabawne (...)
To jednak nie szczyt bezczelności jak sądzę - to typowe dla Polaka "dobre samopoczucie".
Oburza mnie jak wyciekają takie zdjęcia i nie dziwi, że miało to miejsce w Rosji.
Jasne że z przymrużeniem oka wspomniałem o korupcji i CBA.
Jasne też, że w każdy wypadku jakiekolwiek "wycieki" są czymś haniebnym i nie daję wiary w to, iż w dzisiejszej RP nie można znaleźć winowajców.
Pozdrawiam - Kozak
21.10.2012 08:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razorblade1967
Unregistered
     
  Okres:
Post: #8
RE: Zdjęcia smoleńskie
Kozak napisał(a):Oburza mnie jak wyciekają takie zdjęcia i nie dziwi, że miało to miejsce w Rosji.
Ale w sumie o co chodzi? Na całym świecie takie zdjęcia wyciekają ... przeszukaj sobie internet - jak chcesz sobie zobaczyć "drastyczne" fotki z różnych wypadków na świecie czy ofiar różnych działań wojennych (jak je tam zwał) to wcale nie będziesz długo szukał. Nijak Rosja nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Wycieka kupa innych rzeczy ... no o dokumentach tutaj nie mówimy (bo to inna bajka), ale filmików z kamer (czy fotokarabinów) w samolotach czy śmigłowcach też jest sporo (a to faktycznie trzeba "na lewo" skopiować).

Żyjemy w takiej rzeczywistości, że zrobienie fotki dobrej jakości telefonem to żaden problem, mam wcale nie drogi (jakieś 300zł) mały aparacik wielkości pudełka papierosów, który robi zdjęcia w dużej rozdzielczości i całkiem dobrej jakości. Co za problem dzisiaj zrobić fotkę i wrzucić do sieci? Można się "bulwersować" (jak kogoś to razi), ale bez przesady trzeba do tego przywyknąć ... taka jest współczesna rzeczywistość - urządzenie to "zapisu obrazu" ma przy sobie prawie każdy.

Kozak napisał(a):Jasne też, że w każdy wypadku jakiekolwiek "wycieki" są czymś haniebnym i nie daję wiary w to, iż w dzisiejszej RP nie można znaleźć winowajców.
No i o co oskarżyć? Bo jak ukradł zdjęcia z materiałów oznaczonych klauzulą niejawności to OK, ale jak zrobił to będzie problem ...

A naprawdę pewne służby nie mają ważniejszych spraw, niż to że ktoś, gdzieś sobie zrobił fotki z lotniczego wypadku i czynności wykonywanych przy tej okazji oraz wrzucił do sieci? No nie dajmy się zwariować ... politycy sobie pogadają bo mają okazję się w TV pokazać, a gadanie o fotkach nie wymaga nijakiej większej wiedzy. Ot szopka medialna ... za jakiś czas minie, bo znajdą sobie inny temat do robienia zamieszania wokół własnej osoby.
21.10.2012 12:49
Odpowiedz cytując ten post
Offline
Magister
Zasłużony
     
Liczba postów: 647
Dołączył: 14.04.2012
Okres: II wojna światowa
Post: #9
RE: Zdjęcia smoleńskie
Dokładnie, wystarczy aby media i politycy o sprawie nie mówili i nie było by tej całej szopki.
21.10.2012 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offline
Jeszcze nie dziadek
Zarejestrowani
     
Liczba postów: 13
Dołączył: 11.11.2011
Okres:
Post: #10
RE: Zdjęcia smoleńskie
(21.10.2012 14:56)Rafi napisał(a):  Dokładnie, wystarczy aby media i politycy o sprawie nie mówili i nie było by tej całej szopki.
Prawdę piszesz. Media jednak mają właścicieli, sponsorów i bardzo mocno się z politykami i polityką zazębiają.
Jest mowa o właścicielce czasopisma (miesięcznik?) wydawanego przez wnuczkę Rokossowskiego zamieszaną w upublicznienie (przekazanie rosyjskiemu blogerowi) części tych zdjęć.


W jakim celu? Może już im się Tusk znudził?
Zeszło się to z pokazaniem przez polskie media, że Donald się wypalił (Lis, wyborcza), dyskusje o następcach - Gowin, Schetyna i wspomnienie, że Sikorski ma większe aspiracje.
21.10.2012 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz