książka

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Barwy, flagi, godła
Hobbysta
Zarejestrowani

Liczba postów: 137
Okres: Inny
RE: Polska Flaga ;-)
(26.02.2018 21:48)welder napisał(a):  Akurat dla mnie to słaba rekomendacja dla oficera,'' z przeważającymi siłami Rosji, Austrii i Prus'' może walczyć idiota,albo bardzo krótkowzroczny dowódca.Taka walka dla walki,idiotą raczej nie był,więc pozostaje druga opcja a jego perturbacje z Ciołkiem raczej to potwierdzają

.........................
Ja tam lubię konfederatów zarówno naszych jak i ichniejszych
...........................................
W sumie ich cele były bardzo podobne

W sumie cele faktycznie szczególnie niepodległość ;-)

Z tą krótkowzrocznością to myślę że przesadziłeś podobne postępowanie wyznaczało przez kolejne 219 lat a może i więcej nawet, samą polskość
Idąc tym torem myślenia sądzę że sensownej nazwać by to było jednak idiotyzmem
Klasyk ujął to podobnie:
"„Polskość to nienormalność” – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić. Więc staję się nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam, gdzie inni mówią człowiek, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają się i umierają, my walczymy, powstajemy i giniemy. I tylko w krótkich chwilach przerwy rozważamy nasz narodowy etos odrobinę krytyczniej, czytamy Brzozowskiego i Gombrowicza, stajemy się normalniejsi."

Hmm te rozważania coś mi przypomniały
był taki rok i dwie takie "faszystowskie" manifestacje
https://www.youtube.com/watch?v=yvmWnLJbxHw
https://www.youtube.com/watch?v=ZahaeOvel7I

oczywiście obydwie z przeróżnymi flagami - tak więc nie jest to bynajmniej off topic

Pozdawiam
Przemek Leniak
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.02.2018 22:15 przez leniak.)
26.02.2018 22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Profesor
Zasłużony

Liczba postów: 782
Okres: Epoka napoleońska
RE: Barwy, flagi, godła
Tusk jako klasyk? Musiał być dobrze wychlany jak to pisał,albo zwiodła mnie moja czekistowska podejrzliwość względem ludzkiej natury [w co nie bardzo wierze ]
26.02.2018 23:16
Hobbysta
Zarejestrowani

Liczba postów: 137
Okres: Inny
RE: Barwy, flagi, godła
Szczęśliwy W tym cytacie najbardziej mnie zastanawia cóż takiego Tusk czytał Brzozowskiego?
Czyżby Płomienie?

Pozdawiam
Przemek Leniak
27.02.2018 00:40
Odpowiedz